Wpis z mikrobloga

Mam pytanko odnośnie kuchni - skąd bralibyście meble? Bo powiem szczerze, że kusi mnie kupienie gotowego zestawu z Allegro za 3-5k.

Przykład takiego zestawu: https://allegro.pl/oferta/kuchnia-w-stylu-skandynawskim-meble-kuchenne-raty-12304327934

Czytałem na wykopie, że kuchnia to minimum 50k, ale to pewnie zwykłe farmazony pisane od ludzi, którzy jedyne kuchnie jakie widzieli, to były kuchnie od ich landlordów i rodziców. 50k to chyba jak się bierze drzewiarza 40-45k, a pozostałe 5-10k to materiał włącznie ze złotymi akcentami i innymi pierdołami.

Skąd braliście kuchnię? Nie chcę żadnej customowej od drzewiarza 50k. Szukam takiej zwykłej z katalogu - jak szafka będzie miała 5cm do ściany zamiast być perfekcyjnie równa, to przeżyje i nawet nie zwrócę na to uwagi tak szczerze.

Sama powierzchnia mebli nieduża - 2 metry przy jednej ścianie i prawie 3m przy kolejnej. Ale wiadomo, że tam też np. lodówka będzie, więc jakieś 60cm odejdzie.

#nieruchomosci #mieszkanie #unit #unity #remontujzwykopem #remont #wykanczammieszkanie #kuchnia
  • 33
  • Odpowiedz
@GeDox: No wiesz... można kupić gotowe zestawy, ale raz, że nie posłużą one tak długo jak meble z Ikei czy od stolarza, a dwa- jeśli kuchnia nie jest wymiarowa to pozostawią sporo niewykorzystanej przestrzeni.

Rodzice w tymczasowym mieszkaniu kupili gotowy zestaw z Allegro za 700zł (na pewno do 1000zł) i niestety, ale już kilku miesiącach było coś nie tak z zawiasami, folia na frontach zaczęła się odklejać. Nie wiem czy nie
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: zawiasy to grosze, a okleić od nowa też nie jest problemem. Za to ciekaw jestem Twojej miny jak dziecko zacznie malować po tych meblach, obije je albo przerysuje.
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: sama sobie zaprzeczyłaś w tym momencie.
Mówisz, że możesz wymienić jak się uszkodzi i to tylko rzecz, a wcześniej piszesz, że tanie meble są złe, bo zaraz folia odłazi czy zawiasy źle chodzą. No to przecież możesz wymienić lub z tym żyć :D

Swoją drogą nie spotkałem się z jakimiś problemem z meblami w kuchni, pomijając jakieś kuchnie za lat 60 czy 70
  • Odpowiedz
@r5678: Nie widzę tutaj przeczenia. Nie załamuję się, że coś jest uszkodzone, bo mogę to wymienić. Przy zestawach mebli jest ten problem, że przeważnie nie da się wymienić jednej rzeczy. Poza tym takie meble zwyczajnie szybciej się niszczą. W dodatku podałam też argument z dopasowaniem do wymiarów kuchni.

Nie widzę nic złego w zestawie kuchni za 1000zł, super, że istnieje taka wersja budżetowa. Jednak jeśli ktoś jest w stanie sobie pozwolić
  • Odpowiedz
@haha123:

Czytałem na wykopie, że kuchnia to minimum 50k


Może nie minimum ale taka cena jest jak najbardziej możliwa i wcale kuchnia nie musi być ogromna czy stolarz chciwy.
Sprzęty - 5/6 sztuk i średnia cena spokojnie może wyjść 3 tys. PLN
Bateria i zlewozmywak - tu są ceny od kilkuset do kilku tysięcy za sztukę
Blat - najlepsza opcja to kamień granit/kwarcyt, kilkanaście tys. PLN jak nie więcej i wciągasz
  • Odpowiedz
co, wymienisz jedne drzwiczki z mebli robione na zamówienie? xD


@GeDox: Oczywiście, że tak :) Z resztą przy obecnym mieszkaniu wymieniałam jedną szafkę, bo zdecydowałam się na inny system. Poczekałam tydzień i stolarz zamontował nową.

A co do malowania- mam doświadczenie w myciu malunków na meblach, więc nie zobaczymy, a zobaczyłam :)
  • Odpowiedz
@haha123: Brałem na wymiar od stolarza, bo chciałem zagospodarować każdy cm. Gdyby nie to, to brałbym z Ikea. Moim zdaniem nie warto dopłacać. Jedynie co ma sens, to np. blaty z kamienia, które są droższe, ale bardzo wytrzymałe. A tak to wszystko ta sama zasrana płyta ze sklejką.
  • Odpowiedz