Wpis z mikrobloga

mam problem z monitorem. wg producenta jest on 60hz, ale w ustawieniach z niewiadomych mi przyczyn cały czas przestawia się on na 59,9hz, nwm czy to normalne, ma to jakiś wpływ na tearing czy źle będzie współgrało z synchronizacją pionową? jeszcze taka sprawa, że niezłe jaja wyszły, bo kiedy w ustawieniach teraz włączyłem freesync to nagle w ustawieniach pokazuje mi że mogę go ustawić na 72hz pomimo, że jak byk było napisane przez producenta, że monitor jest 60hz. czy mogę swobodnie używać trybu 72hz czy raczej będzie to działać niepłynnie i monitor będzie gubił klatki? jeszcze jedna sprawa, zawsze używałem synchronizacji pionowej z poziomu ustawień gry, a teraz jak włączyłem freesynca to mam wrażenie, że obraz w grach lekko rwie. lepiej używać freesynca czy normalnej synchronizacji pionowej?
#pcmasterrace #komputery #informatyka #gry
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@BezczelnySurfer: czyli w innych monitorach to też normalne, że automatycznie wyświetlanie ustawia się na 59,94hz? mogę grać na takich ustawieniach bez obaw, że monitor będzie gubił klatki albo rwał?
  • Odpowiedz
  • 0
@Mystoo Freesync lepszy, może obraz Ci rwie bo masz mało fps? Porównujesz te same gry na tym samym komputerze? Freesync to jedyne co się zmieniło?

Co do 72MHz to spróbuj i zobacz czy widzisz różnicę, monitory też da się podkręcać, więc to może takie OC. Ja kiedyś swój podkręciłem z 60 na 75 i było ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Goglez: oprócz freesynca zmieniłem też odświeżanie na 72hz wtedy rwało obraz bardzo mocno, ale po ustawieniu na 60hz rwało mniej, ale nadal trochę. klatki są na pewno powyżej 72fps, ale z niewiadomych przyczyn po włączeniu freesynca nie mogę włączyć w grach statystyk msi afterburner i nie wiem ile mam dokładnie klatek. dziwne takie podkręcanie, przecież gdyby producent był pewien, że monitor utrzyma 72hz to mógłby go jako takiego reklamować, a na
  • Odpowiedz