Wpis z mikrobloga

@Berkas: Pykam tylko amatorsko i to jeszcze niestandardowymi miasteczkami, a tam prosi kupują 6 herosków w pierwszej turze i mają wszystkie hexy obliczone na polu walki. Prosi grają tylko na jebus crossie? Tylko standardowe mapy czy rwndomowe generacje też są grane? Jak to jest w multiplayerze. Czekasz na ruch przeciwnika, są limity czasowe, czy równolegle tury?
via Android
  • 1
@Gotter założenie PvP to jak najszybciej odkrywać mapę, do czego potrzeba dużej liczby hirków - najlepiej 8 111.
W PvP z małymi wyjątkami (np. Heroes Orchestra cup) gra się tylko mapy losowe.
Style gry są różne i czasem można wykorzystać schematy, do niektórych walk, ale nie jest to konieczne.
W początkowej fazie gramy z włączonymi turami symultanicznymi (jednocześnie obaj gracze wykonują tury), ale nie można ich ustawić za dużo bo po spotkaniu
@Gotter: masz też jeszcze szablony na 1 hirka jak Duel albo Jebus Outcast, które gra się na bardzo niskim timerze. JC chyba najłatwiejsze do ogarnięcia, ale dużo zależy od RNG.
via Android
  • 1
@Jazon z szablonów granych na niskimi timerze funkcjonuje jeszcze 1MM - One Minut Madness nastawione na rozbudowę wojska w mieście i grę natywną armią, ale duel i JO to także ciekawe propozycje. :)
@Berkas: Jebuss Cross to standardowa mapa? W trybie symultanicznym trzeba i tak czekać, jak oponent dokończy turę, aby móc przejść do następnej, a by wszyscy mieli ten sam dzień tygodnia? Ja ogólnie znam Herosa bardzo dobrze. Grałem nawet w oryginał 20 lat temu i już wtedy sobie dzieliłem jednostki na pojedyncze, aby ogrywać SI, ale wiem, że ludzie potrafią czasami jednym kusznikiem ogarniać niektóre siedliska. Szkoda, że nie jest używany mod
via Android
  • 1
@Gotter PvP jest grane na HotA, ale znam VCMI brałem udział w turnieju single player tam, a także biorę udział w ich testach PvP i może tam też doczekamy się turnieju na jc. :)
via Android
  • 0
I tak mamy sposoby na robienie churchyardów samymi strzelakami, PoGa kusznikami i jedynakami z pika czy mini konwersatorium 111 praktycznie każde miasto (nie zawsze się opłaca ze zbyt dużymi stratami), ale to kwestia wprawy i ogrania. ;)
via Android
  • 0
Jc to standardowy szablon losowy, na którym startujemy na bogatej strefie,mamy dostępne w sumie trzy miasta i mnóstwo skarbów, banków z wojem czy artefaktów, żeby dotrzeć do przeciwnika należy pokonać potężnego breaka na pustynię i tam najczęściej następuje spotkanie z drugim graczem ( najlepsi przebijają się na pustynię 114/5-121, ale bez strachu, ja tego templa nie gram za dużo i breakuje później)

Tutaj będzie chodziło o dobrą zabawę i poznanie świata PvP,
via Android
  • 0
@Gotter gramy z wbudowanym w HotA zegarem szachowym - timer na start, na turę i na walkę. Jeśli robisz turki wystarczająco szybko to możesz kumulować ich czas, walki oczywiście się nie doliczają i jak zrobisz szybciej to timer znika.
via Android
  • 0
Była ostatnio na h3gg transmisja finału bambik cupu - turnieju dla początkujących. Można tam zobaczyć jak sobie radzą amatorzy po pół roku zmagań na jc, 1mm (2 min ma turę czyli 2mm xD) i h3dm3 ze specjalnymi zasadami, które dostosowały templa do możliwości początkujących