Wpis z mikrobloga

#motocykle

Powiedźcie chuopu, jak się robi ronda na motocyklu? Zwłaszcza te mniejsze i jak nie można jechać płynnie pochylonym, bo jakiś ciul przed nami się wlecze. Co wtedy?

Bo mi to sprawia trudność.
  • 24
nie chodzi mi o to, że mi silnik szarpie. Tylko jadę zbyt wolno, żeby właściwie jechać, więc trochę przyspieszam, hamuję i tak w kółko ^^


@WolvvloW: to znaczy że kompletnie brakuje ci podstaw jazdy na motocyklu.
Ćwicz ósemki aż do pozygu.
Jak motocyklem jedziesz te 2km/h to jedziesz jak na rowerze, na rowerze też przyspieszasz i hamujesz na rondach?
(Chyba że nie umiesz na rowerze jeździć to nie było pytania)
nie lubię jeździć na półsprzęgle, a inaczej bym zadusił. Chyba że o czymś innym mówisz.

Na rowerze sprzęgła nie mam.


@WolvvloW: na półsprzęgle się nie jeździ. Nie znam motocykla który na minimalnych obrotach jedzie więcej niż 5km/h. Tylko nie mów mi że na rondach jeżdżą wolniej. A ósemki jak robisz też na półsprzęgle?
w sumie nigdy 8 nie robiłem


@WolvvloW: no i znaleźliśmy winowajcę, jedź na plac weź dwie butelki wody i ustaw jedną od drugiej w odległości 8m i rób jak najciaśniejsze 8 jak motocykl zadyszka się na 1biegu bez gazu to wkręć mu minimalne o 0,5 obrotu śruby a po ćwiczeniach wykręć te 0,5obrotu.
8 to najlepsze ćwiczenie na początek.
@mpetrumnigrum: jak na półsprzęgle się nie jeździ?
@WolvvloW oczywiście, że sie motocyklem jeździ na półsprzęgle przy wolnych manewrach. Musisz wyczuć ten moment w położeniu klamki sprzęgła, kiedy moto zaczyna ruszać i w tym położeniu utrzymywać klamkę sprzęgła, dodatkowo operujesz gazem i tylnym hamulcem jeśli zachodzi taka potrzeba.
Zasady te są bardzo ważne szczególnie w przypadku ciężkich motocykli, ale zasada jest taka sama.