Wpis z mikrobloga

Jakieś nawiedzone baby organizują pod sejmem 8 marca protest, na którym będą walczyć o przywile kobiet by mogły bezkarnie nastawiać dzieci przeciwko ojcom.

Na szczególną uwagę zasługują punkty o nie zmuszaniu dziecka do kontaktów z ojcem po uprzednim wmówieniu dziecku przez matkę, że ono tego nie chce. Zakaz widzenia dziecka z ojcem kiedy matka fałszywie go oskarży o pedofilię. Zniesienie kar finansowych jeśli matka utrudnia dziecku kontakty oraz zlikwidowanie pojęcia alienacji rodzicielskiej.

#madki #tatacontent #alienacjarodzicielska #dzieci #pieklomezczyzn #p0lka
WielkiNos - Jakieś nawiedzone baby organizują pod sejmem 8 marca protest, na którym b...

źródło: temp_file5764658706037555859

Pobierz
  • 113
@aarahon: Nie wiem o czym mówisz - gdzie nie ma mowy? W kodeksie? Orzekanie sądu z urzędu nt. opieki naprzemiennej wynika z art. 107 KRiO:

Art. 107. § 1. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom żyjącym w rozłączeniu, sąd opiekuńczy może ze względu na dobro dziecka określić sposób jej wykonywania i utrzymywania kontaktów z dzieckiem.

A w tym postulacie chodzi im o to, żeby usunąć lub przeformułować tę część przepisu, aby
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Nie wiem dlaczego miałbym to robić¯_(ツ)/¯


@kiszczak: tak samo nie wiesz że na pytania się odpowiada?

Nie musiałeś, bo nikt Ci tego nie zarzuca.


@kiszczak: a napisałem że mi kto ktoś zarzuca?

Wyciągnąłem tylko wniosek na podstawie całej wypowiedzi, że o to właśnie chodzi wnioskodawczyniom


@kiszczak: xD. Czyli nie chodzi mi również o to żeby rodzic mający wyrok za pedofilię na własnym dziecku nie mógł widzieć się z własnym
1. Kontakt z drugim rodzicem tylko i wyłącznie za zgodą/wolą Dziecka.

@WielkiNos: Szkoda, że sądy rodzinne mają głęboko w dupie wolę dziecka w momencie przyznawania prawa do opieki. Wtedy wola dziecka nie ma znaczenia ale już po przyznaniu prawa opieki ... łohoho, pierwszy, czołowy postulat :D
@WielkiNos
Ja czekam na moment kiedy się ktoś zorientuje że ograniczanie dziecku kontaktu z którymkolwiek z rodziców jest właściwie patologia tożsama ze znecaniem sie nad dzieckiem. Dorośli którzy do tego doprowadzili powinni za to odpowiadac. Fajnie tak naruchać dzieciaków i #!$%@?, fajnie też tak jak gdyby nigdy nic pisać, że ojcu #!$%@? do dupy, nie ma widzeń bo konflikt między rodzicami jest ważniejszy od dobra dziecka. Patola jak #!$%@?, a dorośli zamykają
@WielkiNos: a powinno być bardzo prosto:
- opieka naprzemienna z urzędu, chyba że są jakieś przeciwwskazania (np. przemoc ze strony jednego z rodziców potwierdzona wyrokiem lub chociaż interwencją policji)
- tabela wysokości alimentów na wzór DE
@Xuzoun badania pokazują, że opieka naprzemienna sprawdza się tylko w konkretnych okolicznościach i pod wieloma warunkami. Nasza kultura słabo sprzyja tego typu opiece w stosunku do małych dzieci. Dopiero starsze potomstwo (i tutaj znowu kwestia dojrzałości i gotowości dziecka) fajnie czuje taki styl wychowania.
Toksyczność kobiet jest duża i wynika również z kontekstu kulturowego oraz presji. Taka mama może czuć się przytloczona opieka i samotnym wychowaniem, ale i tak będzie walczyć o
@WielkiNos: no nie planowałem być w Warszawi przez najbliższe 30 lat i ten 8 marca spędzić w gronie swoich dziewczyn. Ale no #!$%@? będę jako kontra do tego #!$%@? bo to jest dramat
co to za głupi postulat o opiece po równo z urzędu. To dziecko powinno decydować o tym, który rodzic będzie się nim opiekował.


@kuchenekgazowy: no tak, w końcu dziecko samo wie co dla niego najlepsze i w żaden sposób nie jest przekupne ani tego nie wykorzysta.

Edit bo teraz doczytałem twój wcześniejszy komentarz

Nic mnie tak w dzieciństwie nie #!$%@?ło, jak przymusowe, sądownie nakazane kontakty z tym zjebem, alkoholikiem zwanym przez