Wpis z mikrobloga

Z okazji stania się po raz 4 pomarańczą, dodam wpis na mirko.

Kupiłem furę w lutym, używka, opłaciłem złodziejskie PCC i chciałem zgłosić zakup auta przez internet oraz zachować obecne tablice. Okazuje się, że od nowego roku nie zgłasza się kupna przez internet ale musisz auto zarejestrować :P ja #!$%@?, czyli w zasadzie MUSISZ iść do urzędu, zadałem sobie pytanie czemu i skąd ta zmiana?

I dzisiaj sobie chyba sam odpowiedziałem, po prostu jak ludzie mogli zgłaszać kupno przez neta to zostawali przy starych blaszkach, a teraz skoro i tak już siedzisz przy okienku to większa szansa, że zdecydujesz się na nowe blachy ze swojego rejonu... Na plus mogę powiedzieć tyle, że na wizytę w urzędzie zarejestrowałem się przez neta, i załatwienie sprawy dość szybkie, ale przydałaby się możliwość płatności bezpośrednio w okienku a nie kasie czy jakimś automacie samoobsługowym

#miesiecznica
#polska
#biurokracja
#urzedasstory
#zalesie
  • 7
  • Odpowiedz
@Logan89 to chodzi o to że ludzie jeździli z umową i nie rejestrowali samochodów tylko wysyłali pocztą zgłoszenie nabycia

I akurat zmiana tablicy na regionalną to najmniejszy problem x
  • Odpowiedz
zadałem sobie pytanie czemu i skąd ta zmiana?


@Logan89: Na przykłąd żebyś nie miał sytuacji jak ja że przez pół roku po sprzedazy gruza dostawałem zdjęcia z fotoradarów i musiałem łazic na komende z umową sprzedaży
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee: no to przy pierwszej kontroli drogowej można sprawdzić, generalnie zbywca też zglaszal zbycie i wtedy wszystko jasne, zbywca zglasza ze sprzedal zeby nie dostawac ewentualnych mandatów
  • Odpowiedz