Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Mireczki takie pytanie, ogólnie szukałem lapka ale coś mnie tknęło że złożyłbym sobie kompa xd. Pojęcie miałem zerowe i bazowałem na opiniach z internetu + poradniki nie zwracając uwagi na daty publikacji ( ͡° ʖ̯ ͡°). Założenie było takie żeby w przyszłości go sobie rozbudować. Wiec padło na zestaw max do 5k. AMD ryzen 9 5900x, AMD Radeon XT 7600 8 GB OC plus, Asus tuf b550 plus wifi ll, 2x16 GB Goodram irdm 3200, dysk SSD M2, chłodzenie wodne. Poskładane wszystko, odpalone, działa. Po złożeniu zacząłem czytać dalej bo: ramy pracują w 2666 MHz, a procek max w 4.2ghz przeważnie na 3.7 (a miał mieć 4.8 w booscie) . Temperatury na procku max 40-45 stopni w grach. GPU 70 stopni. Teraz już wiem że ten procek to 4letni trup i do gier to tak średnio xd a podstawka am4 nie ma przyszłości i płyta główna będzie mnie blokowała w rozbudowie. I teraz najważniejsze, dlaczego ten syf nie pracuje z takimi częstotliwościami jak jest w specyfikacjach? Jakbyście mieli coś zmienić w tym setupie to co?
  • 10
  • Odpowiedz
złożyłbym sobie kompa xd.


@skinek: a do czego? Procka dobrałeś do ciężkiej pracy, grafikę ledwo do 1080p. Taka średniawka, choć jakbyś go złożył za 3 tys zł to by było nawet korzystnie.

Jakbyście mieli coś zmienić w tym setupie to co?


@skinek: raczej wszystko, bo w tym budżecie dużo lepsze maszyny do gier na spokojnie się poskłada.
Sam dobierałeś sobie komponenty?

Polecam się jednak na przyszłość: #majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
  • 0
@RobinSchudl: tylko dlaczego to nie jest domyślnie ustawione tak jak ma być? Procek wytrzyma z 2-3 lata czy za rok w nowszych grach będzie już kulał? Jedyne co znalazłem to przestawienie mnożnika w biosie i np na mnożniku 48 ten procek działa normalnie na 4.8 GHz z temperaturami max 50-60 stopni. Bezpieczne to jest?
  • Odpowiedz
  • 0
@Szala: nie, już wszystko zmontowane. Teraz mam ból dupy bo zamiast brać chłodzenie cieczą za ok 500 zł to wystarczyło dopłacić do procka i płyty głównej na am5. Jedyne co chyba jest dobre tutaj w tym zestawie to zasilacz MSI 750 Wat modularny.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szala: wywaliłem chyba opakowania, z tego co pamiętam to zostawiłem z płyty głównej, procka i chlodzenia😂. Ale co normalnie zdemontuje grafikę i procka i mają mi to przyjąć? Raczej wątpię. Chyba że ktoś napisze mi jakiś inny zestaw w tej cenie to będę myślał.
  • Odpowiedz
  • 0
@skinek
5600 -400 / 7600x za 800
Płyta 350-400 / Am5 za 550
32gb DDR4 za 250 / 32gb DDR4 za 400
Zasilacz 650-750 za 350+
Obudowa 350
Dysk 1tb za 240
Am4=1900-2000
Am5=2700
Chłodzenie endorfy Spartan 5 max za 70zl
Grafika:4070s za 2500 4070ti za 3000

Pewnie coś takiego bym składał
  • Odpowiedz