Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki taka sytuacja. Parę lat temu coś mi odbiło i wziąłem ślub bez intercyzy z typową #p0lka która dość szybko (w ciągu roku xD) miała #bolecnaboku . Ponieważ nie mieliśmy wspólnej hipoteki ani dzieci, wziąłem rozwód bez orzekania o winie żeby jak najszybciej to zakończyć i tyle. Ale... W trakcie trwania naszego pięknego małżeństwa kupiłem dość dużo krypto których nigdzie nie zgłaszałem i trochę o nich zapomniałem. Oczywiście ona o tym nie wie. Teraz to równowartość dużego mieszkania w wawie.

Jak myślicie, istnieje możliwość, że jeśli je sprzedam i zgłoszę grzecznie do US to ten powiadomi moją żoną z którą miałem w okresie zakupu wspólnotę majątkową? Z góry mówię, że wyjazd za granicę i wyrabianie obcej rezydencji podatkowej nie wchodzi w grę.

Jakieś rady?

#rozwod #prawo #pieniadze #bitcoin #kryptowaluty #pytanie #finanse #kiciochpyta #pytaniedoeksperta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Notatka moderatora: Ja byłem tym mieszkaniem.
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w Warszawie masz 3 bitomaty oraz przynajmniej 5 kantorów które wymieniają krypto za gotówkę (w tym w także na euro). Anonimowo pozwalają do równowartości 1 tyś euro dziennie wymienić. Wobec tego znajdź jeszcze 2 punkty i dla łatwej kalkulacji masz opcję poświęcić kilka godzin dziennie aby pojechać od punktu do punktu i tak upłynniasz 10 tyś euro (10 punktów x 1 tys bez kyc). W ciągu 2 tygodni możesz wszystko
  • Odpowiedz
Jak myślicie, istnieje możliwość, że jeśli je sprzedam i zgłoszę grzecznie do US to ten powiadomi moją żoną z którą miałem w okresie zakupu wspólnotę majątkową?


@mirko_anonim: no ale w jaki sposób żona ma się o tym dowiedzieć skoro zadeklarujesz ten zysk dopiero jak się skeszujesz do fiatów a możesz to zrobić po rozwodzie z nią?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak udowodnią Ci ze kupiles BTC w trakcie malzenstwa? Zamieniasz to na normalną walutę albo wypłacasz w Bitomacie i zglaszasz do urzedu tylko ze zarobiles na BTC a miales je wczesniej przez małżeństwem. Przeciez BTC jest anonimowy i US nie wie kiedy kupiles te bitcoiny tylko wie kiedy zamieniles je na EUR lub PLN co najwzyej bo to zglosisz albo przelejesz z giełdy na konto.
A druga kwestia to czemu
  • Odpowiedz