Wpis z mikrobloga

#sejm #rolnictwo #protest #polityka

Chwila, bo coś mi umknęło. Od kiedy to protest rolników jest przeciw obecnej władzy, wspierający PiS? Myślałem, że to protest przeciw dziwnym przepisom i sprowadzaniu żywności z Ukrainy…

Teraz widzę, że ludzie palą kukłę Tuska, a całą pisowską śmietanką się pod protest podłączyła, chociaż to oni te przepisy uchwalali. Nic nie rozumiem…
  • 36
  • Odpowiedz
@miki4ever: Protest rolników nigdy nie był "oddolny" czy w sprawach "Polskich". Od początku wschodni decydenci lub ich pośrednicy z Nowogrodzkiej, wykorzystywali tych, którzy naprawdę chcieli zmian, i razem z pro-rosyjskimi lub anty-unijnymi hasłami chcą destabilizacji kraju.
  • Odpowiedz
@miki4ever jest antytuskowy tylko wśród wyborców PiS. Mam wielu znajomych którzy są na prostescie i pisiory są anty Tusk, a reszta otwarcie mówi że do Tuska nic nie ma bo to wina poprzedniego rządu
  • Odpowiedz
@miki4ever: W skrócie, przykleiło się gówno do okrętu i krzyczy płyniemy. Środowiska związane z pis chcą trochę ugrać na sianiu chaosu i podczepiając się pod taki protest starają się budować wrażenie ilościowe, a reszta prawicy, t.j. kuce i konfiarze grzeją dwie pieczenie na jednym ogniu bo niedość że robią loda ruskim to jeszcze Tuskowi nawyrzucają.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Nie dałbym sobie za Tuska ręki uciąć, ale w niektórych aspektach jego rząd naprawdę zaczął ciągnąć ten kraj za uszy do góry po 8 latach regresu. Żeby nie szukać daleko, to od ostatniej ofensywy medialnej Sikorskiego w USA to aż serce rośnie, że ktoś rzeczowo broni naszych interesów.
Tymczasem rolnicy jakby przespali pod kamieniem ostatnie lata, a jakieś ciągniki pro-Putinowskie czy palenie kukł Tuska raczej im wśród miastowego elektoratu popleczników
  • Odpowiedz
@miki4ever: Rolnicy, solidarność, konfederacja, myśliwi, leśnicy, górnicy, PiS. To jest pakiet.
Taka zebrała się grupa protestujących jak widać w doniesieniach medialnych.
Ten bałagan powstał w czasie rządów PiSu, ale wszyscy wygodnie podpięli się teraz i obwiniają obecny rząd.
Ciekaw jestem jak rolnicy głosujący przez lata na PiS, wytłumaczą społeczeństwu, że obecny protest nie jest obwinianiem obecnie rządzących (od 13 grudnia niewiele można było zdziałać, to nie jest na pstrykniecie palcem).
Ludzie
  • Odpowiedz