Wpis z mikrobloga

Mireczki od #informatyka, halp!

Sprawa wygląda tak, że mam do przetransferowania bardzo duże ilości danych (terabajty) z ostatnich kilkunastu lat. Potrzebuję wyciągnąć w możliwie najłatwiejszy sposób konkretne informacje dotyczące NIEKTORYCH plików i folderów znajdujących się na serwerze windowsowym, zanim prześlę dane na inny serwer. Informacje, których potrzebuję to przede wszystkim dokładna liczba plików oraz ich rozmiar.

Kilka założeń:

- Dane są ustrukturyzowane tak, że każdy rok zawiera się w konkretnym, odpowiadającym mu folderze (2023, 2022, 2021, itd.)

- Wewnątrz każdego z folderów przypisanych do roku znajdują się podfoldery – tutaj właśnie zaczyna się selekcja, bowiem potrzebuję przeanalizować jedynie konkretną część tych podfolderów (posiadam całą listę z nazwami folderów, które mnie interesują, więc mógłbym to spokojnie dodać do skryptu, gdyby było trzeba wyeliminować pozostałe)

- Kombinowałem z dir /s w wierszu poleceń, ale plików jest naprawdę bardzo dużo, tak samo jako folderów, więc interesuje mnie rezultat w formie tekstowej, który przedstawi informacje bez listowania wszystkich nazw plików, które znajdują się w konkretnych, analizowanych przeze mnie lokalizacjach

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy #komputery #windows
moby22 - Mireczki od #informatyka, halp!

Sprawa wygląda tak, że mam do przetransfero...

źródło: 1i42r3

Pobierz
  • 11
@moby22: nie wiem czy dobrze rozumiem problem, ale w przypadku tego dir'a to nie możesz tego przekierować do pliku?

dir > a.txt 2>&1
linuxowe: ls, find, du, wc i kilka linijek skryptu załatwia sprawę, z windowsem to średnio pomogę
via Android
  • 0
@balrog84 Mogę przekierować, to akurat mniejszy problem. Większy jest z tym, że chcę tylko konkretne dane w tym pliku, a nie całą biblię z listą wszystkiego, co serwer trzyma w tych katalogach :)
@moby22: no to masz ChatGPT i myślę, że szybko coś sklecisz.

próbka za ChatGPT:
Oto prosty skrypt w PowerShellu, który zlicza liczbę plików w danym folderze, podaje ich wielkości oraz sumaryczną wielkość:

# Ścieżka do folderu, którego chcesz zanalizować
$folderPath = "C:\Ścieżka\Do\Twojego\Folderu"

# Sprawdzenie, czy podana ścieżka prowadzi do istniejącego folderu
if (Test-Path $folderPath -PathType Container) {
# Zliczenie liczby plików
$fileCount = (Get-ChildItem -Path $folderPath -File).Count

# Pobranie informacji o
@moby22: idźmy dalej

Oto zmodyfikowany skrypt, który pobiera ścieżki folderów z pliku tekstowego, a wyniki zapisuje w pliku tekstowym o nazwie "output.txt":

# Ścieżka do pliku tekstowego zawierającego ścieżki folderów
$pathsFile = "C:\Ścieżka\Do\Pliku\Ze\Ścieżkami.txt"

# Sprawdzenie, czy podany plik istnieje
if (Test-Path $pathsFile -PathType Leaf) {
# Pobranie ścieżek folderów z pliku
$folderPaths = Get-Content $pathsFile

# Pętla przez każdą ścieżkę folderu
foreach ($folderPath in $folderPaths) {
# Sprawdzenie, czy ścieżka prowadzi
@moby22: Popieram sugestię @odysjestem, brzmi jak zadanie dla Totala. Wyszukanie plików po dacie, rozszerzeniu, zawartości czy po czym tam chcesz, i przefrandzlowanie tego po wbiciu do panelu po wyszukaniu. Może nie aż tak szybko jak ze skryptem, ale na pewno będzie większa kontrola nad tym co chcesz osiągnąć.

Polecam włączyć zachowywanie dat folderów przy kopiowaniu w ustawieniach kopiowania i usuwania. Drobiazg, ale warto włączyć. ;)

EDIT: A, do zrobienia listy