Wpis z mikrobloga

@fhgd jak ma się rodzic więcej dzieci jak każdy chce skończyć studia, znaleźć pracę, zarobić i dopiero myśli o dziecku, zwykle o max jednym dziecku. Druga sprawa to ludzie, którzy w ogóle nie chcą mieć dzieci, bo albo nie mają warunków - patrz #!$%@? ceny mieszkań, albo wola wywalić kasę na siebie niż na dzieci. Trzecia sprawa to postępujące #!$%@? społeczeństwa i rozpadające się związki bo hehe trzeba być postępowym
  • Odpowiedz
@Simfecstio: mieli majątek, zobacz sobie ile ziemii mają ludzie mieszkający na wsiach. Wejdź na geoportal i porówaj wielkości działek. Dom i kilka hektarów ziemii. A teraz? conajwyżej dom + miejsce na 2 samochody przed domem i tyle z majątku.
  • Odpowiedz
@fhgd: spoko xD #!$%@?, dalej karmijmy dzieci tym gownem i miejmy dalej pokolenie dzieci ktore do 40 raku zycia chca miec czas dla siebie a psa traktuja jak dziecko
  • Odpowiedz
kiedyś też się chciało mieć dzieci bo ludzie posiadali jakiś tam majątek i się mówiło np że "dzieci przejmą gospodarstwo". Teraz ludzie nie mają żadnego majątku


@woskrosenie: i co się stało na przestrzeni dwóch pokoleń z tymi majątkami? Wyparowały?

Kiedyś ludzie robili dzieci bo 1) była na to społeczna presja, 2) były to dodatkowe ręce do pracy w gospodarstwie, 3) nie było za bardzo nic innego do roboty.
  • Odpowiedz
Nawet jeśli teraz zasypuje się braki imigrantami, gdzie 90% to mężczyźni


@fhgd: Imigranci to głównie Ukrainki z dziećmi więc statystyka w rzeczywistości będzie wyglądać zupełnie inaczej. Trzeba popatrzeć na strukturę ludności żeby widzieć rzeczywistość. Tylko nie wiadomo czy Ukrainki ze swoimi dziećmi tu zostaną a nawet jak teraz są to nie widać ich w spisach ludności.

Anyway, niedobrze że spada dzietność.
  • Odpowiedz
@fhgd za pół wieku to ja będę walił konia w grobie z dżdżownicami. Także #!$%@? mnie to boli xd ten kraj to się może rozsypać po mojej śmierci. Na chwałę kaczafiego.
  • Odpowiedz