Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia
Elo mirasy i mirabelki. Pytanie o #ubezpieczenie.
Kupiłem synkowi #ubezpieczenieoc wynajmującego, bo tak chciał landlord.
Synek rozbił na atomy kabinę prysznicową. Złożył oświadczenie, landlrd wystąpił do PZU, a nas skasował z kaucji. Sprawa jest dziwna, bo dostał ponoć odmowę, ale bez uzasadnienia. Ponoć pracują nad tym. Syn ma ponoć np. potwierdzić telefonicznie, że to on jest sprawcą, ale nikt w tej sprawie się z nim nie kontaktował.
Chodzi jednak o coś innego. Czy to normalne, że PZU nie chce udzielać żadnych informacji odnośnie przebiegu sprawy nabywcy polisy, z której następuje roszczenie?
Da się to jakoś obejść?
  • 9
  • Odpowiedz
@lurker: Mam ubezpieczenie, nieco inne, w Hestii. Zwykłe ubezpieczenie mieszkania, w tym zawarte są elementy szklane. Jakiś czas temu na płytę kuchenną spadła szklanka i płyta pękła. Hestia bez mruginięcia okiem przelała mi 1000 czy 1100 zł! Z tą firmą mam tylko dobre doświadczenia. Jak na razie.
  • Odpowiedz
@LudzieToDebile ale co ty porównujesz ubezpieczenie przedmiotów szklanych do OC w życiu prywatnym xd oni wzięli tylko to co im wynajmujący wymusił, no właśnie @lurker macie oc wynajmującego czy najemcy bo to różnica ( ͡º ͜ʖ͡º) odpowiadając na pytanie, nie nie masz możliwości sprawdzenia, jedynie możesz od niego poprosić o dokument który dostał od PZU.
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek: ok, masz rację. Najemcy. Niemniej chyba niewiele to zmienia, skoro nie udzielają informacji sprawcy i musi się on kontaktować z wynajmującym, który ewidentnie ma to w dupie, bo od września nawet nie sprawdził dlaczego ma odmowę. On przecież kasę już ma - zabrał ją sobie z kaucji.
  • Odpowiedz
  • 0
@jadalny_kasztan:

to dostałby od PZU pisemną informację

no więc nie dostał i pani na infolinii nie potrafi powiedzieć dlaczego,

zawsze dają uzasadnienie odmowy, chłop w kulki leci

uzasadnienia również nie ma (dał screen z konta) i infolinia też nie potrafi powiedzieć dlaczego - tak jak napisałem: pracują nad wyjaśnieniem sprawy.

Jeżeli gość dostał już od Was kasę to mu nie zależy ;)

Tak nie zależy, tyle, że kasy nie dostał, tylko
  • Odpowiedz
Wymagał ubezpieczenia, spełniłem warunek. Teraz to on powinien bujać się z ubezpieczycielem, a nie nie jumać kasę z kaucji.


@lurker: a co jeżeli wyrządzona szkoda przekraczałaby sumę ubezpieczenia albo nie wchodziła w zakres polisy? Polisa nie gwarantuje immunitetu najemcy. Normalnie landlord może potrącić z kaucji, tylko powinien zrobić to w ostateczności - powinien odwołać się od decyzji PZU i jak nic się nie będzie dało już później zrobić (ew. do sądu,
  • Odpowiedz