Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie
#spawanie

Będę się uczył w tygodniu. Wyciągam z piwnicy MMA, biorę jakiś złom i zaczynam. Mam przyłbicę, rękawice, ubrania.

Tylko nie mam jeszcze maski przeciwpyłowej. Spawać będę na zewnątrz. Na podwórku. Jaką kupić?
  • 16
  • Odpowiedz
@WolvvloW: hala jest wentylowana, zwykle maski jednorazowe gówno dają, nic większego się pod przyłbice nie mieści, a nawet jakby się mieściło to i tak by tego nikt nie nosił, zbyt precyzyjna robota.
Jedyny sposób na czyste powietrze do oddychania to zestaw filtrujący z nawiewem pod przyłbice, tylko nie wiem czy chcesz tyle wydać
  • Odpowiedz
  • 1
@KHOT ja tam się ognia jej boję ^^
Ale raka, pylicy czy olśnienia to ja nie chcę

A do smażenia zazwyczaj zdejmuję koszulkę, żeby nie pobrudzić
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Maskę przeciwpyłową to warto kupić jak tniesz i szlifujesz flexem aby nie wdychać tego syfu.

Nie pamiętam jaki dokładnie mam model, ale coś takiego - https://allegro.pl/oferta/polmaska-maska-przeciwpylowa-kompletna-z-filtr-p3-13925531943

Jak czyściłem złom z rdzy i syfu to wszystko miałem uwalone oprócz nosa, świetnie filtruje cały ten syf.

Co do spawania na świeżym powietrzu to lepiej kup buty z wysoką cholewką albo jakieś ochraniacze bo jak wpadnie rozżarzony odprysk do środka to będziesz tańcował
  • Odpowiedz