Wpis z mikrobloga

Niezmienny przez cały sezon czwarty wyraz twarzy jednej z głównych bohaterek True Detective: Night Country idealnie oddaje mój wyraz twarzy po obejrzeniu tego absolutnego GÓWNA jakim stał się ten serial w nowej odsłonie. Sezon, który możemy postawić jako wzór dla kina, które przelane przez "filtr ideologiczny" staje się totalną klapą i jedynie tytuł łączy czwartą odsłonę z pozostałymi częściami jak i MAJSTERSZTYKIEM wykonania części pierwszej - niestety. Jest to kolejny przykład nieudolnego kina, które napompowane lewackim przekazem serwuje nam porcje tandety, kiepskiej gry aktorskiej, bardzo bardzo słabego CGI, kiepskiej muzyki, słabych zdjęć i pracy kamery, niewyszukanych lokalizacji, fabuły bez polotu z finałem bez polotu i pomysłu. Bez jakichkolwiek skomplikowanych zagadek, plot twist-ów, ciekawych tajemnic czy tajemniczych postaci drugoplanowych z jakimi spotykaliśmy się w poprzednich odsłonach, marnych wręcz idiotycznych straszydeł rodem z horrorów klasy b, jump scare-ów (na litość boską serio?!) za to z solidną dawką nijakości. W połączeniu z "silnymi postaciami ról kobiecych" i a jakże "ciapowatymi rolami ról męskich" mamy przepis na zmarnowanie dobrych kilku godzin życia. Nie wspominając o wpychaniu eko-ideologi (jak prawie we wszystko co teraz powstaje w serwisach vod/tv/kinie). Rzeczą absolutnie szokującą dla mnie był jawny rasizm ukazany w stosunku do rasy białej jaki pojawił się w serialu w dwóch scenach (odwrotność takiej sceny była by nie do przyjęcia, jednak gdy obrażamy białych to wszystko gra! Cóż taka teraz moda! hehe). Sądziłem, że Jodie Foster i jej niewątpliwy warsztat aktorski w tak wielu produkcjach dowożony prawie zawsze, uratuje i tym razem w choćby najmniejszym stopniu tę produkcję, niestety się zawiodłem gdyż tym razem tak nie jest. Ehh tutaj nawet czołówka jest arcy słaba i nijaka (przypominam czołówkę jedynki i genialny utwór: The Handsome Family - Far from Any Road, który do dziś gra mi głowie na samą myśl o sezonie pierwszym). Jeśli oceniać sezon pierwszy jako solidne 9/10, sezon drugi to już 6.5/10, sezon trzeci 5/10 - tak sezon czwarty to w mojej ocenie marne 1/10. Odradzam wszystkim fanom True Detective sezonu pierwszego - nie macie tu czego szukać. Serial, ten mógłby być jakąkolwiek produkcją Netflixa, Disneya, Prime-a, itp... o jakimkolwiek tytule, ale na boga to nie jest już w żadnym procencie TRUE DETECTIVE i nie nazywajcie tego tak szanowni Państwo. Rozczarowanie, zawód, żal, smutek, poczucie żenady.
- takie mam odczucia po obejrzeniu tego GÓWNA. Pani Issa López dokonała totalnej destrukcji a Pan Nic Pizzolatto próbuje sie odcinać od sezonu czwartego i słusznie. Pytanie jednak brzmi czy słusznie zrobił oddając projekt w tak kiepskie ręce...
#serial #seriale #film #filmy #kino #hbo #netflix #truedetective #bekazlewactwa #takaprawda
hugoprat - Niezmienny przez cały sezon czwarty wyraz twarzy jednej z głównych bohater...

źródło: temp_file7419484699173383082

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Niezmienny przez cały sezon czwarty wyraz twarzy jednej z głównych bohaterek True Detective: Night Country idealnie oddaje mój wyraz twarzy po obejrzeniu tego absolutnego GÓWNA jakim stał się ten serial w nowej odsłonie


@hugoprat: Ale wiele nowych aktorek gra drętwo w nowych serialach i filmach, mój ulubiony przykład to Ciri z Wiedźmina oraz Galadriella z Pierścieni Władzy.One cały czas mają jeden wyraz twarzy i czy reżyserzy tego nie widzą????
  • Odpowiedz
@hugoprat: Jak widzę silne niezależne kobiety w trailerze to nawet nie próbuje oglądać także nie musiałem się denerwować ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz