Wpis z mikrobloga

Wróciłem po latach do Fallouta 4, ostatnio grałem tak porządnie w 2018, wcześniej w 2015 na premierę, wiem że ogólnie ta część jest hejtowana bo to nie RPG i New Vegas lepsze itd. ale nie o tym.
Dla mnie to gra praktycznie idealna, ogólnie bardziej lubię klimat mieczy i magii więc powinienem grać w Skyrima ale to jednak Fallout porwał mnie i spędziłem z nim masę godzin i robię to znowu.
Pamiętam ten pierwszy moment wyjścia z krypty, ta muzyka klasyczna jak zaczęła grać, przemierzałem od znacznika do znacznika z ogromną ciekawością co znów spotkam tym razem. Lubię budować te prymitywne bazy i robić osady.
Za pierwszym razem jak grałem nie przeszkadzał mi Preston Garvey bo mnie ciekawiły nowe lokacje, osady itp.
Dzisiaj mogę szczerze powiedzieć że mnie #!$%@? bo za dużo tych osad i nie dbam o wszystkie XD.
Zrobię to później jak wyczyszczę większość mapy.

Szczególnie nostalgiczny jest dla mnie początek gry kiedy masz zwykły pistolet i zabijasz przeciwników za pomocą VATS w akompaniamencie tej muzyki klasycznej, np. uwielbiam zwiedzać pomieszczenia kiedy leci Mussorgsky - Meditation.
Będę miał przegrane więcej godzin w tej grze niż jakiejkolwiek innej jeśli chodzi o single player. jedynie może się równać z tym napewno Wiedźmin 3 który wyszedł w podobnym okresie czasu i... AC Odyssey którego ukończyłem z dwa razy na 100% i trochę zacząłem inną postacią.

To były piękny okres dla mnie, zakochałem się w świecie Fallouta i zapewne zostanie ze mną już do końca życia. Kiedyś przejdę w końcu 3 i New Vegas.
#gry #fallout #nostalgia #staregry #ehhhhhhhhhhhhh #kiedystobylo #pcmasterrace #steam
karix98 - Wróciłem po latach do Fallouta 4, ostatnio grałem tak porządnie w 2018, wcz...

źródło: 20240223154350_1

Pobierz
  • 10
@Larsberg: Ciekawe jak losowanie przeciwników, bo często zdarzało się że w zwykłym trybie atakowały stworki którym wystarczyły 1-2 hity by zabić naszą postać.
Mam nadzieję że jest to jakoś rozwiązane. W Skyrim można było w survival modzie konno ominąć mocniejszych przeciwników, w F4 się zwyczajnie gineło.
@karix98:

Dzisiaj mogę szczerze powiedzieć że mnie #!$%@? bo za dużo tych osad i nie dbam o wszystkie XD.


O to, o to. Mnie też to niesamowicie wkurza, że gracz musi wszystko tym jełopą NPC (co mają dwie lewe ręce do roboty) wybudować.

I gdyby tych lokacji było max 4 dla frakcji, ale nie, lokacji jest multum przez co lwią cześć czasu buduje się domki dla ludzików w F4.