Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu na wynajem w #cypr. No i widzę, że:
- mogę sobie wziąć auto z masówek typu discovercars, gdzie ceny to ok. 200 zł / 6 dni, ale są tam jakieś ogromne depozyty typu 1000 eur. Podejrzewam, że potem mogą wyszukiwać jakichś rysek i oddać mniej kasy
- mogę wziąć auto od lokalnego sprzedawcy i często nie ma tam depozytów, ale blokada kasy na karcie jako tzn. excees, czyli wkład własny i działa to tak, że np. blokuja mi 500 eur, ja robię szkodę na 2000 eur, to max mogę zapłacić za to 500 eur a reszta ubezpieczalnia. Minusem jest to, że takie auta to już ok. 700 zł

Kolejne pytanie - w tej blokadzie nie akceptują revoluta. Jak więc dam im swoją kartę i mi zablokują 500 eur a potem zwrócą, to strace coś na przewalutowaniu?

#pytanie #revolut #pytaniedoeksperta #wakacje #podroze #samochod #wynajemsamochodu #podrozowanie
  • 17
@becvvv Revolut nie będzie akceptowany bo to karta debit (chyba że masz wykupiona dodatkową Credit?). Z polskiej karty nie będzie przewalutowania, bo kaucja nie jest pobierana i oddawana tylko blokowana - wypożyczalnia informuje bank że za dwa tugodnie pobierze 1000 eur i żeby bank je zabezpieczył a po dwóch tygodniach nie pobiera więc bank je odblokowuje.
ale są tam jakieś ogromne depozyty typu 1000 eur. Podejrzewam, że potem mogą wyszukiwać jakichś rysek i oddać mniej kasy


@becvvv: 1000 euro to w sumie standard - tyle płaciłem kiedy wynajmowałem Włochy, Grecja, Francja.

Parę rad ode mnie:
1. Nie ma tego na stronach wypożyczalnia, ale zazwyczaj jest opcja wykupienie ubezpieczenia, które pozwala również na obsługę bez tej kaucji.
2. Nigdy nie brałem tego ubezpieczenia, ale jak bookujesz coś przez
  • 0
ja zawsze na wycieczkach wynajmowalem z ubezpieczeniem karoserii od zewnatrz i kol. Dzieki czemu depozytem nie trzeba bylo sie stresowac.


@Konopiarium_farma: ale ubezpieczenie na tych stronach nie zwalnia z depozytu, no bo jak 60 eur ubezpieczenia ma zwalniać z 1000 eur depozytu?
@becvvv dzisiaj oddałem auto za 150 euro na 7 dni. Pafos, lotnisko-lotnisko, bez depozytu, gotówka. Pani odbierając nawet go nie obeszła. Odpowiedzialność wypadkowa do 250eur i nic więcej. Rysami się nie interesują
@becvvv paliwa też nie sprawdzają, choć ja akurat podjeżdżając za cafe już miałem babeczkę która na auto czekała, ale nawet poziomu paliwa nie sprawdziła XD
  • 1
@Supaplex: Ja sie dogadalem ze odbieram z full bakiem i oddaje z full bakiem. WIadomo oddalem full, ale rownie dobrze moglbym oddac z pustym i nie mieliby jak ze mnie potem tego sciagnac, tak ze troche nawet dziwne ze sie nie zabezpieczaja, bo pewnie trafia sie i tacy co nie zaleją