Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zarejestrować pobór towaru z magazynu w możliwie najprostszy sposób (poza kartką i długopisem) . Myślałem o takim rozwiązaniu, że jest skaner kodów 2D i dopisuje mi kolejne wiersze do jakiegoś pliku - nie potrzebuję żadnych dokumentów magazynowych typu WZ, MM, PW, PZ tylko listę pobranych towarów. W kodzie 2D zamieszczona byłaby nazwa, waga, oraz numer partii, skaner ewentualnie mógłby dodać do wiersza datę i godzinę skanowania.
Nie chodzi mi o taki ręczny mobilny kolektor danych a np taki skaner jak w marketach, który mógłby być zamieszczony na ścianie.
Czy można w ogóle takie coś zrealizować bez podłączania tego skanera do sieci? Mogłoby to działać lokalnie, musiałbym mieć tylko możliwość pobrania tego pliku na kompa i przeglądania go w razie potrzeby.

Z góry przepraszam, jeżeli użyłem zbyt dużo tagów.

#informatyka #bazydanych #magazyn #pytanie #erp #programowanie
  • 5
  • 0
@Bebosz: Teoretycznie powinna być, ale wszystko zależy od kosztów. Wiem, że można zrobić takie coś za miliony monet. Minimalistycznie to mogłoby być, że obok skanera jest jakaś karta z kodem 2D która po zeskanowaniu dodaje wiersz np: Korekta pozycji czy coś w tym stylu.
@roszej: Ok, problemem może być kiedy Areczek skapnie się że 15 pozycji temu zeskanował złą sztukę( ͡º ͜ʖ͡º)
Z tego co kojarzę to jest apka na androida SCAN-IT którą możesz sparwoać z serwerem SQL, Arkuszami Google lub z Excelem, jeśli masz smarfon to opcja praktycznie bezkosztowa przy podpięciu do Arkuszy. Kody można generować na barcode kropka tectec-it kropka com, robisz wtedy jakiś pattern nazwa;waga;partia, w apce