Wpis z mikrobloga

Macie wrażenie, że te wymagania w obecnych rekrutacjach są obecnie jakieś chore? Mam ponad 7 lat doświadczenia, kiedy zaczynałem - wymagali ode mnie na tamten moment podstaw zupełnych - sql, jakieś podstawy języka w którym koduje + jakies moze podstawy jsa.. i w sumie tyle. Dzisiaj, nie dość że tych ofert nie ma, to jak już się pojawiaja, są takie wymagania, że ja po 7 latach nie raz nie słyszałem o takich bibliotekach, czy rozwiązaniach. Od fronta wymaga się znajomości backendu ( i na odwrót ).

Czy uważacie, że programowanie to jeden z najcięższych ( na ten moment ) branż do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej?
Jak wyobrażacie sobie wasza przyszłość w branży, kiedy nie będziecie już w stanie podgonić nowych technologii, jakie macie wtedy plan?
#pracait #programista15k
  • 22
@kozi_juz_tu_bylem: Zadziałały mechanizmy rynkowe, przez wiele lat był boom na it, ludzie masowo się przebranżawiali, a pracownicy byli potrzebni, więc nie sprawdzano zbyt mocno wiedzy domenowej, czy poszczególnych specjalności.
Obecnie programowanie to może być rzeczywiście jeden z najcięższych zawodów do wejścia, bo trzeba mieć skończone studia + dużo wiedzy ogarniętej na własną rękę z poszczególnych technologii, a stack juniora jest obecnie wymagany większy niż kiedyś mida (plus pojawiające się w nim
@kozi_juz_tu_bylem: mnie jako backendowca dość ostro pytają z JavaScriptu, Reacta mimo iż mówię, ze frontu nie tykam

Jak wspominam że pracowałem w cloudzie to potem dostaje setki pytań o konfigurację K8S, podstawowe serwisy AWS, jakieś terraformy, cloudformation, system design i inne pierdoły.

Z samej Javy i Spring boota to może z 5 pytań z góry zakładają że umiem i maglują chociażby z algorytmów, dają jakieś leetcode hardy albo optymalizację JVM...
@kozi_juz_tu_bylem:

są takie wymagania, że ja po 7 latach nie raz nie słyszałem o takich bibliotekach, czy rozwiązaniach


Czyli zwyczajnie sie "zasiedziałeś". Pewnie 7 lat w tej samej firmie, która juz kiedy zaczynałeś leciała na legacy stacku. Znając życie np. lecieliście bez clouda czy dockera, a teraz to są w zasadzie standardy obecne w każdym nowym projekcie.

kiedy zaczynałem - wymagali ode mnie na tamten moment podstaw zupełnych - sql, jakieś
Czy uważacie, że programowanie to jeden z najcięższych ( na ten moment ) branż do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej?


@kozi_juz_tu_bylem: oczywiście, głównie przez ogromny nadmiar osób pracujących w IT. Zarobki stoją w miejscu, lub maleją, a wymagania rosną, bo firmy mogą przebierać w dobrych kandydatach.
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Z punktu wydajności tworzenia aplikacji jest to jak najbardziej ułatwienie, a z punktu widzenia rekrutacji utrudnienie. Jednak jest ograniczona liczba pytań, które można zadać na rekrutacji, gdy wymagany jest goły język (zwłaszcza bez wgłębiania się w jakiś bardzo niski poziom na szczebel optymalizacji)
@kozi_juz_tu_bylem: zwroc uwage ze kazdy teraz chce miec devopsa a nie administratora, ilosc oefrt na devops z 2nd linem nawet pare widzialem, przygrzalo za mocno slonce kogos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reretos: jeśli branża będzie miała duży próg wejścia to zarobki zostaną takie same jak nie większe, bo statystycznie zawsze mało będzie ludzi, który umieją myśleć. A ta branża tego wymaga coraz bardziej. Był okres że mówiono że nie trzeba umieć myśleć, matematyka nie potrzebna, trzeba tylko było znać framework na pałę i cie brali. Niestety albo stety ten okres się już kończy.
@kozi_juz_tu_bylem: No spoko, tylko w twoim wpisie nie pada słowo junior ( ͡º ͜ʖ͡º)

Obecnie jest tak dużo juniorów, że podwyższa się poprzeczkę, jeśli robisz rekrutacje na juniora FE i dostajesz 500-1000 CVek od ludzi chcących się przebranżowić bo zapaleńców z wiedzą mida. Jakoś musisz to odsiać, najlepiej wymaganiami.
@kozi_juz_tu_bylem: Spoko, po prostu tak czytam i coś mi się nie zgadzało ( ͡º ͜ʖ͡º)
Typ exp 7 lat i narzeka, że dostaje trudne pytania na rekrutacji. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ja dużo rekrutowałem juniorów w IT i aż smutno się czasem robi...

Murarz 30 lat, chce na juniora bo "zawsze lubił komputery"...

Przedstawiciel handlowy chce się przebranżowić, bardzo dobrze zna
@A_Duda ja mam zupełnie inne doświadczenia, strasznie szkoda mi się zrobiło chłopaka na rekrutacji - widać że pasjonat , projektów nastukane i to nie sudoku/todo/wyświetlanie pogody , tylko widać że pisał sobie aplikacje wykorzystujące zewnętrzne API ( np spitify), autoryzację , wizualizacje 3d threejs, czy inne fajne rzeczy, pytania - bezbłędnie. Wystawiłem mu laurkę , liczyłem że to on przyjdzie do projektu - kasa? Minimalna. Zatrudnili kogoś kto ma 3 miesiące stażu...
@kozi_juz_tu_bylem: Zależy gdzie pracujesz i w jakich projektach, ja od paru lat albo przez polską firmę pracuje w zagranicznych projektach, albo bezpośrednio UE/USA. W polskich firmach Januszexach i też takich lepszych nie chcę pracować.

Te oczy ich jak na rozmowie rzucasz dużą stawkę XDDDD
Raz nawet spotkałem się z komentarzem, że jestem marzycielem, albo, że mam wiedzy moze na mida a chcę zarabiać jak senior, po czym po tygodniu w zagranicznym