Wpis z mikrobloga

Muszę wybrać produkty do zabudowy, żeby podać wymiary stolarzowi, który będzie robił kuchnie.

Chcę skorzystać z promocji w media expert 5. Produkt za 1 złotówkę.

Potrzebuję:
1. Lodówka do zabudowy (najlepiej samsung?)
2. Zmywarka do zabudowy (bosh)
3. Piekarnik
4. Pralka
5. Suszarka

Prosze o jakieś sensowne propozycje. Nie potrzebuje najlepszych rzeczy, ale nie chce też najtańszych. Tak żeby z tą promocja wydać około 12-13k.

#kuchnia #agd #mieszkanie #zmywarka #lodowka #pralka #suszarka #zakupy
PanLodowegoOgrodu - Muszę wybrać produkty do zabudowy, żeby podać wymiary stolarzowi,...

źródło: image_picker_A9DB4C1A-8176-48D5-94FB-CF7C2A09A97F-91195-00002BA5E5CDF49E

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu taktyk bo mam podobnie. Chociaż ja za mój zestaw układałem 13 tysi. Nie wszystkie produkty łapały mi się na tą promocje bo są jakieś inne i to wszystko zrobiło się zawiłe. I składałem taki zestaw jak na screenie. Polecam stronę AGDmaniak tam gość fajnie tłumaczy i poleca. Opłaca się teraz płyta i piekarnik Boscha bo jest jakaś promocja. Ogólnie może ktoś coś lepszego zaproponuje( ͡°( ͡° ͜ʖ
CzarnyOwiec - @PanLodowegoOgrodu  taktyk bo mam podobnie. Chociaż ja za mój zestaw uk...

źródło: temp_file7265885375887003772

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@CzarnyOwiec @PanLodowegoOgrodu szukaj sam na stronach producentów i marketów promocji typu cashback czy inne.

Bo w takich elektro marketach promocja trwa chwilę, zaraz minie i w następnym rzucie już będą inne artykuły wchodziły.

Piekarnik weź z pyrolizą, ja nie mam i żałuję
  • Odpowiedz
@k__d te z pyrolizą są dużo droższe (chyba koło 3100 jakis Siemens np), a ja akurat piekę dość rzadko poza tym mam tanie meble więc nie wiem czy wytrzymają one takie rozgrzewanie.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: @CzarnyOwiec: odpowiem zbiorczo. Nie kierujcie się opiniami. Ludzie najczęściej dodają niedługo po zakupie, mając porównanie do sprzętu sprzed kilku jak nie kilkunastu lat. Jak zaczynają się cyrki na gwarancji, to opinii już nie można zmienić. Jak wychodzicie z założenia że awaryjność można olać bo gwarancja wszystko załatwi, to możecie się srogo zdziwić. Pan AGD i AGDManiak też można o kant dupy rozbić, bo kwestie awaryjności najczęściej są pomijane. Każdy
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec @travis zaplusowaliście, więc pewnie wam się ta wiedza przyda: mamy tragiczny rok na wymianę sprzętu AGD. Tragiczny dlatego, że niektórzy producenci przenieśli w ostatnim czasie produkcję i można się srogo zdziwić kupując sprzęt. Bosch po cichu wycofuje się z produkcji pralek w Polsce. Nowa seria WAN od drugiego kwartału 2023 jest produkowana w Turcji i nowością jest klejony bęben. Gorenje przestało produkować (swoją drogą całkiem niezłe) pralki w Słowenii - modele
  • Odpowiedz
@Papa_Denke: trochę za mało informacji. Model pełnowymiarowy czy slim? Jakiś duży bęben dla rodziny 10-osobowej? Programy parowe?

Wychodzę z założenia, że sprzęt powinien być naprawialny. Nigdy nikomu nie polecę pralki, w której nie można wymienić samej grzałki, bęben jest klejony lub wymiana łożysk wymaga zakupu tylnej kadzi bębna (czasem da się bez, pomimo zaleceń producenta). Tak samo na minus dostępność np. samych krzyżaków jako część zamienna i sprzedawanie ich tylko w
  • Odpowiedz
@lansvans: dzięki mirek. Nie musi być slim, bo mam dużą łazienkę. Nie musi mieć dużego wkładu, bo jestem singlem. Pierwsze słyszę o programach parowych, więc chyba bez...
Obczaję tego Boscha i LG, chociaż nie podoba mi się ściąganie apek w celu włączenia wirowania czy odpompowywania (xD)
Co do Beko, też mam złe doświadczenia z domu rodzinnego. Lata po całej łazience i jest głośna jak nie wiem co. No i slim (bęben
  • Odpowiedz
@lansvans: ten Bosch całkiem całkiem, ale jednak odpada przez brak możliwości regulacji temperatury przy poszczególnych programach - akurat tej pierdoły nie odpuszczę. Szukam dalej posiłkując się Twoją instrukcją.
  • Odpowiedz
@lansvans: Też szukam większości AGD do mieszkania, wiem że słaby moment ale przecież coś trzeba wybrać. Jako pralkę i suszarka wezmę miele tylko teraz pytanie czy to się jakkolwiek dobiera modelami czy bez większej różnicy? Ewentualnie czy przy zakupie SAMSUNG BESPOKE WW11BB944DGHS6 jest sens przedłużać gwarancje w razie jebliwości bębna? Chociaż z tego co piszesz nie bardzo ma to sens.

A jak wypadają lodówki miele, miałem brać Liebherra ale z tego
  • Odpowiedz
@Papa_Denke: dla singla/pary spokojnie wystarcza 7 kg wsadu i nawet jakąś poduszkę czy kołdrę da się wyprać. Duży bęben i pranie małej ilości ubrań zabija łożyskowanie, amortyzatory i najczęściej powoduje problemy z wyważeniem.

Co do LG, to jest to trochę upierdliwe. Z drugiej strony jest kilka fajnych programów do ściągnięcia i co ważne - różnią się pracą bębna przez cały cykl prania. Np. przy mocnych zabrudzeniach pralka stopniowo zwiększa temperaturę i
  • Odpowiedz
Co do LG, to jest to trochę upierdliwe. Z drugiej strony jest kilka fajnych programów do ściągnięcia


@lansvans: do ściągnięcia? Czyli jak to działa, pralka ma wgranych tylko kilka podstawowych programów i resztę trzeba sobie na nią pobrać przez aplikację na smartfona? Nie zagłębiałem się w to, ale myślałem że są już wgrane i po prostu je jedynie uruchamiasz za pomocą apki.

ale też świadomie użytkują tą pralkę i nie piorą
  • Odpowiedz
do ściągnięcia? Czyli jak to działa, pralka ma wgranych tylko kilka podstawowych programów i resztę trzeba sobie na nią pobrać przez aplikację na smartfona? Nie zagłębiałem się w to, ale myślałem że są już wgrane i po prostu je jedynie uruchamiasz za pomocą apki.


@Papa_Denke: działa to tak, że masz podstawowe programy na panelu i jeden wolny slot na program, który pobierasz. Domyślnie tam siedzi płukanie i wirowanie i na tym
  • Odpowiedz
@lansvans mireczku, to podrzucisz jakieś konkretne modele pralek i suszarek które będą służyly przez kilka lat? Rodzina 2+1 póki co, zależy mi na ciszy i ergonomiczności, pralka i suszarką spietrowane. Gowniak w drodze więc niedługo będzie sporo tego prania.
  • Odpowiedz