Wpis z mikrobloga

Mam narzędzie, które chciałbym udostępnić jako SaaS.
W skrócie- teraz chcę zrobić platformę na której użytkownik po utworzeniu swojego konta, może otrzymywać wpłaty od innych.
I teraz się zastanawiam jak ugryźć temat pobierania prowizji od kwot, wypłacania użytkownikom od x kwoty. Jest jakieś gotowe narzędzie z którym mógłbym wszystko zintegrować?
Wstępnie mam już kilkuset klientów, którzy wygenerują nieokreśloną ilość wpłat i później nie będę mógł się z tego odkopać, dlatego rozliczanie manualne odpada.

#biznes #startup #ecommerce #saas #podatki #ksiegowosc
  • 14
  • 0
@Moron: Tzn. z technicznego punktu widzenia to miałoby wyglądać tak:
Jako użytkownik masz swoje "wirtualne konto/portfel" na którym gromadzone są środki od ludzi, którzy wysłali Ci pieniądze.
Po osiągnięciu minimum wpłat masz możliwość wypłacenia tych pieniędzy jednym kliknięciem i wtedy ja automatycznie wysyłam na Twoje konto
  • 0
@odysjestem: j/w
coś jak onlyfans- jako użytkownik/twórca otrzymujesz różne wpłaty od ludzi na wirtualne konto z którego po jakimś czasie będziesz mógł wypłacić środki.
I zastanawiam się czy jest jakieś gotowe dobre narzędzie do zautomatyzowania procesów. Z tego co sprawdzałem to taki onlyfans nie przyjmuje wszystkich środków na swoje konto, tylko jest jeszcze jakiś podmiot, który je przechowuje.
@Bitszkopt: O jaką rezydencję podatkową chcesz to oprzeć? Jeśli polską, to zapewne trzeba będzie dostać jakiś papier z KNF, że przyjmujesz wpłaty, przechowujesz forsę i komuś ją wypłacasz: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/procesy_licencyjne/platniczy/krajowe_instytucje_platnicze

Gdybym był Tobą, to po prostu ogarnąłbym prosty mechanizm, że w momencie wypłaty kwota jest dzielona i np 90% pan Lipski i 10% pan Siara..
@Bitszkopt: po pierwsze nie rozliczaj tego manualnie, bo umrzesz. Np w USA są rozne stawki VAT dla kazdego stanu, tak samo kazdy kraj ma rozne. Pomijam już przechowywanie wrażliwych danych dot. płatności etc etc, a to dopiero czubek góry lodowej. Pamiętaj też, ze ludzie otrzymujący wpłaty też będą musieli otrzymać fakturę, bo będą musieli to jakoś rozliczyć. Najlepiej znaleźć gotowe rozwiązanie na początek, może Recurly?
teraz chcę zrobić platformę na której użytkownik po utworzeniu swojego konta, może otrzymywać wpłaty od innych.


@Bitszkopt: Z ciekawości - jak rozwiążesz kwestie AML/KYC?
  • 0
@odysjestem: @kubako Dlatego szukam punktu zaczepienia bo wiem, że tutaj wchodzi KNF, aml/kyc i łatwiej chyba by było skorzystać z serwisów, które mają to ogarnięte. Chciałem jak najmniej papierologii na starcie.
  • 0
@pasta_alla_carbonara: O to chodzi, różne stawki vat, faktury. Manualnie nie ma szans to ogarnąć i albo muszę dodatkowo inwestować w system, który to ogarnie albo szukam gotowego rozwiązania nawet jakbym miał odprowadzać haracz od każdej transakcji dla jakiegoś serwisu, który to obsłuży.

Najlepiej znaleźć gotowe rozwiązanie na początek, może Recurly?

dzięki, zaraz się wczytam
@Bitszkopt: Jak coś znajdziesz, to daj znać. Ja też myślałem nad byciem pośrednikiem w płatnościach, bo mam działający serwis, gdzie aż prosi się o coś takiego. Ale przeraża mnie kwestia tego ile się trzeba #!$%@?ć z formalnościami, potem trzeba trzymać jakieś skany dokumentów, wrażliwe dane, jak to wycieknie to pozostaje do emiratów pryskać, bo trudno o ekstradycje ;)

Znalazłem nawet startup, który robi to co ja bym chciał (escrow dla prywatnych
  • 0
@kubako: Tak robię research i w zasadzie dalej jestem w tym samym punkcie.
Rozwiązania są takie, że pozostaje korzystać ze stripe i ich złodziejskich prowizji. Tylko wtedy mój serwis nie będzie spełniać moich założeń i rozwiąże tylko część problemów ale jakby to się dobrze kręciło, to wtedy w zależności od budżetu będę się zastanawiać czy przenosić spółkę do raju wraz z całą papierologią, czy szukać innych rozwiązań.

Kolejną opcją na którą
  • 0
@Moron: działa na podobnej zasadzie. Szukałem info jak ogarniają płatności ale nie znalazłem informacji, a przecież nie odezwę się do ceo, żeby podzielił się know-how