Wpis z mikrobloga

Wiekowa normicka prawda powiada że aby być szczęśliwym w życiu należy znaleźć w życiu coś co się lubi robić i to robić...

Ile znacie ludzi którzy odnaleźli w życiu jakąś pasję i tym żyją, czyli wykonują ta przez większość swojego czasu ? Nie liczę tutaj różnego rodzaju hobby na które możemy sobie pozwolić w drobnym ułamku naszego czasu.

Obiektywnie takich ludzi jest bardzo mało. Nie należy więc powoływać na świat nowych istnień jeśli szansa na to że odnajdą i będą robić to co daje im szczęście jest bardzo mała...

#antynatalizm #childfree #dzieci #przegryw #depresja
  • 14
  • Odpowiedz
@galek: Niewiele.

Ale znam. Często są to osoby, dla których np. nieistotna jest kasa. Albo mieli czas rozwijać jakieś hobby przez wiele lat nie patrząc na pieniądze. Kuzynka jest kucharką, lubi to i nie zarabia źle - ale też nie jakoś sporo, średniej krajowej nie ma - ale chłop jeździ na tirach i im się kompensuje. Inna dziewczyna maluje ręcznie bombki, takie rękodzieła różne - i ma okresowo spore zamówienia, ale
  • Odpowiedz
@galek: mówisz to na podstawie swoich i swojej banki doświadczeń. W moim otoczeniu wyglada to kompletnie inaczej, pracuje w stary upie który związany jest z moimi zainteresowaniami, moja kobieta zarabia ze swojego hobby, do tego mam mnóstwo znajomych którzy tez maja prace które lubią - od muzyków, przez kucharzy po innych swirow którzy stali się specjalistami w swoich niszach!
To co widzisz w zasięgu swojego wzorku nie jest powszechna prawda
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@DrGreen_2 nie no to ja żyje w bańce...

Kilku budowlańców, pracowników biedronek, żabek, pielęgniarek, śmieciarzy, pracowników korpo, sprzataczek, doatawcow pizzy na rowerach w zime...to tylko maly odsetek w morzu pracowników start upów i muzyków

Śmieszny jesteś...
  • Odpowiedz
@galek: Nawet gdy miałem luźną pracę za dobre pieniądze, to nie czułem się w niej lepiej niż w domu. Podałeś dobre przykłady, zdecydowanie więcej osób wolałoby robić *coś* dla przyjemności, ale nie ze wszystkiego da się utrzymać.
  • Odpowiedz
@galek: zapomiałem z kim rozmawiam! Jesteś tym dzbanem od antynatalizmu. Nieszczęśliwe dziecko z traumami myśli ze cała ludzkość jest nieszczęśliwa!
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: ale mnie nie interesuje co Ty robisz z własnym ciałem i jakie masz plany na własne życie.

Ale jeżeli będziesz chodził i gadał kocopoly ze wazektomia jest rozwiązaniem wszelakich problemów to uznam, ze jesteś durniem.
  • Odpowiedz
@galek

Wiekowa normicka prawda powiada że aby być szczęśliwym w życiu należy znaleźć w życiu coś co się lubi robić i to robić...


Tymczasem wg badania Ipsos z 2019 około 71% Polaków uważa siebie za szcześliwych lub raczej szczęśliwych stąd kierując się logiką opa:

1) zdecydowana większość Polaków robi to co lubi
2) obiektywnie takich osób jest bardzo dużo (prawie 3 na 4)
3) należy więc powoływać ma świat nowe istnienia jeśli
  • Odpowiedz
@garrincha94: Czy ja wiem, jak dla mnie to dosyć pesymistyczne wyniki. 30% osób musi być nieszczęśliwa żeby pozostałe 70% mogły być szczęśliwe.

To tak jakby torturować 1/4 społeczeństwa dla dobra większości.
  • Odpowiedz