Wpis z mikrobloga

Czy macie jakiś łatwy sposób, stronę internetową do sprawdzenia, gdzie kto i ile po drodze do was pobrał podatku od dywidendy? Trzymam ETFa IS04.DE, na koniec grudnia wypłacana była dywidenda. Z tego co czytałem to USA już swój podatek pobrał od razu przy wykupie obligacji i to u mnie nic nie zmienia. ETF jest zarejestrowany w Irlandii, zgodnie z umową o podwójnym opodatkowaniu z Polską tam od dywidendy nie powinni nic pobrać, ETF jest notowany w DE i tu nie wiem, chyba nie ma to wpływu na podatki i całość z Irlandii powinna trafić do mnie. W Polsce do zapłaty klasycznie 19% od dywidendy pomniejszone o podatek u źródła. Zgodnie z raportem podatkowym z XTB zapłaciłem "u źródła" podatek wysokości 0,75% dywidendy, próbuję zrozumieć co to jest i gdzie zostało pobrane (gdzieś w Niemczech?). Kwota jest śmieszna i mogę nawet tego podatku u źródła nie odliczać i po prostu zapłacić całość 19% podatku w Polsce ale nie mogę namierzyć co to za podatek, a chcę wiedzieć na przyszłość.
#gielda #podatki #inwestycje #dywidenda #dywidendy #xtb
  • 2
@Adix435:
Kupiłem testowo 18 sztuk IS04.DE i u mnie nie pobrało żadnego podatku od dywidendy.
Napisałem do ciebie na priv gdzie możemy porównać screeny.
  • 0
@zaq22: Dziękuję za pomoc, dzięki temu komentarzowi przypomniałem sobie że dostałem jedną akcję od XTB tylko mam ją na innym koncie i to ona wygenerowała dywidendę objętą podatkiem. Teraz wszystko się zgadza. Dzięki!