Wpis z mikrobloga

@manny24 pierwsze, to nie ma czegoś takiego jak zły cholesterol. Po drugie nie widziałem takich badań, więc będę wdzięczny za link. A po trzecie zakładam że to obniżenie jest i tak minimalne w porównaniu np do leków temu służących (choć i te nie są bez wpływu na organizm), ale nie idźmy w ten zaułek bo to będzie brzmiało jak tłumaczenie alkoholika (nie pisze o Tobie, tylko mówię jak to brzmi). Chodzi mi
  • Odpowiedz
@kfjatooshek: Tutaj link do przykładowych wyników z badań Chciałbym bardziej aktualne, ale niestety nie zapisuję takich rzeczy, bo czytałem kilka lat temu, gdy się bardziej interesowałem, potem tylko wracałem. Zresztą to nie kłóci się z tym co pisał Chekatomba, nie trzeba pić alkoholu, aby uzyskać dużo lepsze efekty np. przez dietę. Z tym też nie polemizuję.
@Chekatomba: Czytałem sporo, ale te aktualne i dotyczące cholesterolu to tutaj są opisane tylko
  • Odpowiedz
@manny24 podważać, nie podważam, bo i dyplomu nie mam. Ale dzisiaj wszystkie badania pokazują słabą korelację, a czasem wręcz ujemną (u ludzi 70+) po pierwsze poziomu cholesterolu ogólnie, po drugie samej wartości frakcji LDL z incydentami sercowo-naczyniowymi.
Postulowane są inne wskaźniki jako markery ryzyka. Wśród proponowanych najprostsza do wyliczenia metoda jest sam stosunek HDL do LDL, inne wzory są bardziej skomplikowane. Ale już sam stosunek obydwu frakcji lepiej sygnalizuje ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
  • Odpowiedz