Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się jak kiedyś krążyła taka miejska legenda, że przed szkołami chodzą sataniści, którzy sprawdzają dzieciom zeszyty od religii i jak był np w kratkę to cieli dziecku twarz w kratkę xD
#!$%@?, kto to w ogóle wymyślił? Pamiętam, że matka mi to opowiedziała jak chodziłem do jakiejś wczesnej klasy jako przestrogę przed rozmową z nieznajomymi xD
  • 28
@SzycheU: miejskie legendy krążyły po całej Polsce. W moim mieście była to czarna Wołga, która jeździł diabeł w ciele człowieka, miał mieć tylko zamiast stóp kopyta xD legenda była taka ze pytał ludzi która godzina, a jak mu się odpowiadało, to następnego dnia o tej godzinie się umierało. A druga taka słynna to jak podczas wieczoru kawalerskiego, koledzy przyszłego pana młodego wsadzili mu nogi do kaloszy wypełnionych pianka montażową, ten miał
@SzycheU: miejskie legendy w jakiś sposób obrazowały fobie społeczeństwa w tamtym okresie. W latach 90. straszono ćpunami ze strzykawkami z hivem albo satanistami właśnie, co swoją drogą było echem satanic panic w USA.

@Brylant: druga rzecz, że internet pozwolił bardzo łatwo weryfikować takie bzdury. Podobnie stało się z ufo i duchami.
#!$%@? to było, pamiętam to xD ale to musiało ryć banię dzieciakom


@cutecatboy: widać choćby po tym, że OP wylądował na wykopie z bordo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)