Wpis z mikrobloga

@hacerking: Pytałem się kiedyś @WLADCA_MALP , ale spróbuję z Tobą.
A więc szukam pewnego starego filmu i chyba kultowego.
A więc od czego by tu zacząć. Film obejrzałem za dzieciaka w latach 90-tych, chyba na dwójce. Sam film chyba starszy. Nie potrafię określić wieku, ale strzelam, że z lat 50-tych bądź 60-tych. Ale to tylko moje przypuszczenia. Wydaje mi się, że był kolorowy, ale jeśli już kolorowy to kiepskiej jakości.
Film był o trzęsieniu ziemi, ale nie był to film katastroficzny. Po prostu po trzęsieniu ziemi, nasz główny bohater wędrował po zgliszczach miasteczka i przypadkowo usłyszał głos spod ruin. I cała fabuła tego filmu polegała na dialogu owego przechodnia z uwięzionym pod gruzami. Każdy z nich opowiedział swoją historię itp. I w międzyczasie nasz bohater próbował przekonać ratowników, że ktoś tam pod tym gruzowiskiem jest, że ta osoba żyje i że warto ją ratować.
A po wszystkim, jak już wydobyli tą osobę spod ruin, to nasz główny bohater postanowił się ulotnić, jakby wstydził się siebie.
Dawno temu to oglądałem i byłem tylko dzieciakiem. Ale ten film mocno zapadł mi w pamięci. I wydaje mi się, że niektóre seriale albo filmy zapożyczyły sobie ów motyw, jak np. Dr House.
#film #filmy #szukamfilmu
  • 4
@Chrystus: Szukałeś przez AI? Może to akurat ten film:
Z opisu, który podałeś, wydaje mi się, że szukasz filmu zatytułowanego "The Day the Earth Caught Fire"1 (pol"Dzień, w którym Ziemia stanęła w ogniu"2). Jest to brytyjski film z 1961 roku, w reżyserii Vala Guesta1. Film jest częściowo kolorowy, a częściowo czarno-biały, co ma symbolizować zmiany klimatu spowodowane trzęsieniem ziemi3.
Film opowiada o dziennikarzu Peterze Stenningu, który po trzęsieniu ziemi, które spowodowało
  • 0
@qwertyytrewqu: Kiedyś szukałem, ale wtedy jak i w tym przypadku, AI bierze pierwszy lepszy tytuł i zmyśla resztę.
Opis z filmweba

Po wypadku spowodowanym jednoczesną detonacją rakiet nuklearnych Stanów Zjednoczonych I Związku Radzieckiego klimat Ziemi strasznie się zmienia. Zbiorniki wodne, oraz tamy zaczynają wysychać. Rząd wreszcie przyznaje, że wypadek spowodował zmianę orbity Ziemi. Jednak prawda jest znacznie gorsza. Na Ziemi wybucha panika, gdy okazuje się, że Ziemia podąża w kierunku Słońca.