Wpis z mikrobloga

Mirki, mam już dość stary #laptop (z 2017 roku), procesor to jakiś i5-4288U 2.6GHz, 4gb ramu i dysk ssd. Na co dzień korzystam tylko z google chrome, więc jeszcze jakoś daje rade, ale czasami trochę się zacina. Chciałbym kupić jakiś nowy, budżetowy aby tylko dobrze działała przeglądarka, bo w sumie tylko z tego korzystam, w cenie do 2 - 2,5k na promocjach widziałem już jakieś z 16gb ramu i i5-12450H, ewentualnie jakiś ryzen 5. I teraz tak, lepiej kupić taki nowy laptop z windowsem z tych tańszych w cenie do 2,5k, czy może dołożyć i kupić używanego #macbook ? Nie gram w żadne gry, jedynie chrome i w sumie to tyle. #komputery #laptopy #pcmasterrace #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@handballer: Nie mam co robić z pieniędzmi i chciałbym kupić nowego laptopa, ten co mam to już ma cały palmrest poklejony, wstyd go gdziekolwiek zabrać, bo ledwo trzyma się całości ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakiś lenovo za 2tys kupiłem w 2017 roku, ale działa do dziś już 7 rok, tylko pasta wymieniona kilka razy, przedmuchany środek z kurzu, a większość czasu to go nawet nie wyłączałem. Bateria
  • Odpowiedz
@Huntley: W starym asusie, którego kupiłem 10 lat temu, jest Intel Core i7-4500U 1.8GHz, więc chyba nie lepszy od OPa. Po paru latach zaczął zamulać, chodzić wolniej itd. Dorzuciłem ramu 2x po 8GB (bo też miał 4), dysk SSD, windows 10 i wymieniłem baterię bo już się zużyła no i lapek chodzi do tej pory u mojego brata bez żadnych przycinek, zamulania, zwiech itp. Więc u mnie stary słaby procek nie
  • Odpowiedz
  • 0
@12margo099 nie ma sensu kupować nowego laptopa skoro wyłącznie korzystasz z przeglądarki, RAM jest problemem i musisz go mieć min 8GB a najlepiej więcej
  • Odpowiedz
@12margo099: Jeśli chcesz jeszcze inwestować w tego laptopa, to przede wszystkim zrób upgrade RAMu do 8, a najlepiej do 16 GB. Powinien bez problemu obsłużyć.

Do 2k zł można kupić całkiem fajny laptop poleasingowy klasy biznesowej.
LINK
  • Odpowiedz