Wpis z mikrobloga

Czy jeśli kupię krypto, nie stracę, a potem użyje karty w sklepie powiązanej z krypto to uniknę podatku od dochodu?
Myślałem czy po prostu nie przenieść swoich finansów na krypto całkowicie; ale płacić nienależne podatki bo ustawa każe, to mi się nie widzi. Wolę być niewidzialnym FIAT marines.

Moim celem jest wyjście ze śmieciówki, używanie prywatnych walut i pieniędzy, a może nawet "zrobek" polegający na tym, że nie ma mnie na tonącym statku Polska; boje się, że rząd będzie traktował mój sposób płacenia jako jakiś dodatkowy dochód i obciąży mnie podatkiem dochodowym, chce tego uniknąć.

Myślę o "Karta Coinbase"
co wy na to? Czy to dobry sposób, czy szukać czegoś innego żeby ewakuować się z FIATów?
#bitcoin
  • 7
@pyroxar: oczywiście że cię dojadą lol. Może nie od razu ale prędzej czy później tak

jak już to bitomaty i płacenie gotówką + bitrefill i płacenie kartami podarunkowymi za inne rzeczy
@pyroxar możesz do pewnych kwot spróbować jak Ci się żywnie podoba. Zrób sobie karty w coinbase, wirex, bitpanda, changeinvest i bzikaj za krypto. Bitrefill to również jakiś sposób na wyjście na zakupy z krypto. Crypto.com dają kartę tylko radzę czytać t&c to unikniesz zbędnych pytań na temat tych przybytków. Dobry pomost do PLN to wise.com