Wpis z mikrobloga

Na jednym z forów przeczytałem opinię, że lepiej jest być programistą niż konsultantem ERP ponieważ przynajmniej nie trzeba się użerać z klientami. Od siebie bym dodał, że można mieć bardziej uniwersalną pracę niż co pracodawca to inny system ERP. I nie mówię tutaj o SAP bo to inna liga niż każdy inny ERP. A co myślicie czy lepiej być konsultantem ERP czy Sysadminem?

Mam na myśli takiego sysadmina od linuxa, win serwer, powershella, dockera ...

#informatyka #programowanie #erp #pracbaza

Konsultant ERP czy Sysadmin

  • Konsultant ERP 31.1% (14)
  • Sysadmin 40.0% (18)
  • Jedno i drugie jest do dupy 28.9% (13)

Oddanych głosów: 45

  • 8
  • 0
@Saly: Mam na myśli takiego od linuxa, win serwer, shella, dockera. Dodałem sprostowanie... troche sie obawiałem że mi ktoś wyleci czy adminem który podłącza myszki do komputera i sprawdza dlaczego zabrakło papieru w drukarce..
@Belzebub: Porównujesz jabłka i pomarańcze moim zdaniem. To tak jakby spytać czy lepiej być programistą czy analitykiem? Dwa różne światy, wymagające totalnie odmiennych umiejętności.

Jako konsultant pracujesz z biznesem, więc oprócz umiejętności twardych, czyli technicznych, musisz mieć bardzo dobrze rozwinięte umiejętności miękkie, to znaczy: być reprezentatywny, komunikacyjny i dobrze wyglądać (nie musisz być jak Tom Cruise, chodzi o to żebyś był ogólnie zadbany i dobrze się ubierał), powinieneś u ludzi wzbudzać