Wpis z mikrobloga

@Chodtok: Dosłownie ja na każdym obrazku, z jednej strony dobrze bo nie tylko ja tak mam a z drugiej strony #!$%@? bo wszystko pasuje xd Nigdy żadnego podejrzenia ADHD nie miałem, myślałem że objawy są inne a ja jestem po prostu leniwy i miezorgany xd
  • Odpowiedz
@Feargan no, ale to są właśnie objawy ADHD ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MirkoManx xD brednie. ADHD może zdiagnozować kazdy psychiatra i każdy terapeuta, ale ofc nie każdy "uznaje" to jako chorobę/zaburzenie więc tak naprawdę idziesz na diagnozę do kogoś kto się specjalizuje w tym syfie (bo inaczej ADHD nazwać nie można) i dlatego to tyle kosztuje. Leki to temat rzeka. NFZ ma #!$%@? w ludzi z ADHD, leki
  • Odpowiedz
  • 6
@Marmite mnie się wydaje że to jest kwestia tego że gwałtownie zwiększyła się świadomość tego, czym na prawd jest adhd i że dorośli też mogą z tego tytułu mieć pod górkę.

Pamiętajcie że każdy czasem ma tak jak na tych memach. Problem z ADHD jest taki że masz tak cały czas. I do tego kilka objawów nie tylko jeden z zestawu. Dodatkowym kryterium są podobne objawy za gowniaka.
Przez niezdiagnozowane ADHD zaczynają
  • Odpowiedz
@Kir91 ADHD to temat rzeka. Niektórzy są klasycznymi przykładami, inni mają gdzieś tam objawy, ale się kwalifikują, jeszcze inni coś na pograniczu ADHD czy czegoś innego. To nie jest tak, że ooo pasuje mi to to to i to to mam ADHD. Diagnoza jest o wiele bardziej złożona. Co do roztargnienia I niezorganizowania to każdy z ADHD tak myśli, tak się czuję. Żeby tego było mało. Nawet jak cię zdiagnozują to zaraz
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: No to u mnie zgadza się głównie 3 rzeczy, które tutaj widzę:
- obrzydliwa wręcz prokrastynacja. Siadam do jakiegoś zadania i nagle mam pustkę w głowie, zbiera mi się na sprzątanie, czy gotowanie. Albo spojrzę na zadanie "O, na pierwszy rzut oka 30min roboty." I zamiast zrobić w 30 min i mieć wolne, to odejdę zajmować się czymś innym, a zadanie będę robił 20 min przed terminem.
- problemy z
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: 28 lat - zdiagnozowany od półtorej miesiąca, po tym jak z żoną doszliśmy do wniosku, że muszę iść do psychologa bo siądzie mi łeb albo się wypale. Chłop studia skończył, ma dobrą robotę i jakoś się życie układa w miarę a okazuje się, że jak mu za gówniarza wszyscy nauczyciele mówili, że ma motorek w dupie i w żartach, że ma adhd okazuje się prawdą xD

Dla mnie najgorsza jest
  • Odpowiedz
ponteffski to chyba depresje mial an nie adhd.


@bacanahali: Na ADHD też, pamiętam właśnie, że konkretnie mówił o tym, że od kiedy go zdiagnozowali, to gdy na jakiejś imprezie z kimś dobrze się rozumie, to zawsze poleca mu diagnozę.
  • Odpowiedz
@iczi normalne ( ͡º ͜ʖ͡º) zresztą jestem raptem rok starszy, też od dziecka podejrzewali u mnie ADHD i też mam strasznie wysoka impulsywnośc, w moxo praktycznie skale #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@stanleymorison ciężko tak kogoś zdiagnozować przez internet, ale no co ci powiem. Niektóre objawy to klasyczne ADHD. Wiesz, ja np w ogle nie czytam bo no nie da się xD mózg
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: po diagnozie leciałem równo z wszystkim co na reddicie piszą, i nawet teraz jest 7 typów podobnież :)
Hobby to temat rzeka też u mnie: Słomiany zapał, all in i dowiadywanie się wszystkiego o czymś i kupowanie specjalnych butów do biegania z licencją bo być może takie bez licencji okażą się niewystarczające, kończy się wydanymi pieniędzmi, i w ostatecznym rozrachunku większą ilością czasu spędzoną na "przygotowaniach" niż na faktycznym robieniu
  • Odpowiedz
tylko u dzieci - kończysz 18 lat i nagle zdrowiejesz.


@MirkoManx: jak ze wszystkim ( po prostu przerzucasz sie predzej czy pozniej na alkohol/narkotyki i problemy same znikajo(pojaiwaja sie nowe a stare #!$%@? jeszcze mocniej))
  • Odpowiedz
Akurat jakiś czas temu słuchałem podcast o ADHD u dorosłych i mimo, że nigdy bym siebie o to nie podejrzewał, to jakoś dziwnie dużo symptomów opisanych przez psychologa potrafiłem odnaleźć w swoim życiu. Być może tak jak wiele ludzi miałem mylne wyobrażenie o tym. Teraz trafiłem na te memy i aż poczułem niepokój. Dosłownie w każdej scence potrafiłem wyobrazić siebie, jako standardową sytuację w której się regularnie znajduję. Czy to nie jest
  • Odpowiedz
@zenitram: nie trzeba od razu brać leków, pomaga też terapia (zwłaszcza, jak ktoś dość dobrze funkcjonuje mimo ADHD). Najlepiej to spróbować się zdiagnozować u specjalisty i na podstawie diagnozy z psychologiem ustalić i przedyskutować jakie są opcje.
  • Odpowiedz
prawie sie udało przejrzeć wszystkie memy hehe


@Theo_Y: Ostatnio u Siebie zauważyłem taką zależność właśnie, że cokolwiek przeglądam/ czytam, to tak po łebku co mnie w milisekundzie zainteresuje ale nie wszystko do końca, po to żeby po godzinie wrócić i jeszcze raz przejrzeć inne memy
  • Odpowiedz
@iczi normalne ( ͡º ͜ʖ͡º) ja dziś w sumie straciłem ponad 100 zł, dopiero kilka godzin temu jak już wziąłem leki dotarło do mnie co #!$%@?łem xD nie wiem skąd się bierze to wchodzenie "all in" jeśli chodzi o nowe hobby, bez kitu. Czy np. wydawanie pieniędzy. Pieniędze zawsze łatwo mi przychodziły jak i odchodzily ( ͡º ͜ʖ͡º) aczkolwiek czasami to podejmowanie
  • Odpowiedz