Wpis z mikrobloga

@Variv: mi nie chodzi o to czy osoby z faktycznym ADHD czują się wyjątkowo. Tylko o to że ostatnio jest taka trochę "moda" na diagnozowanie u siebie takich schorzeń (ofc samemu na podstawie internetu) i moją hipotezą dlaczego tak się dzieje jest właśnie to żeby spróbować poczuć się "odmiennym" od wszystkich, że ma się coś co cię wyróżnia.
Jak jest naprawdę - nie wiem. Wątpię żeby co druga osoba w necie
@Marmite: nic teraz, nie wyleczysz się z tego żadnymi lekami w dosrosłości, możesz dostać zioło na receptę, albo adreal (dziala jak amfetamina), ktory poprawi funkcjonowanie centrum mózgu odpowiedzialnego za kontrolę impulsów, ale za to jest szkodliwy w dłuższym okresie.
Podobno dobrze dziala medytacja, oraz jak masz ten impuls zeby cos zrobic,
to zamiast tego usiasc na krzesle przed sciana, patrzyć się na nią i powstrzymywac sie od zrobienia tego cokolwiek.
To
@Chodtok: Niech się jakiś ekspert wypowie, czy to memy w stylu "mam depresję", a w rzeczywistości to memy o byciu smutnym, bo niepokojąco wszystkie objawy z memów się zgadzają i teraz rzeczywiście zastanawiam się czy mam ADHD XD Kiedyś się nad tymi rzeczami zastanawiałem, ale myślałem że każdy człowiek tak ma. Dodatkowo, ostatnio wpadłem na takiego standupera o imieniu Cezary Ponttefski i w sumie wiele z jego spostrzeżeń to były 1:1
możesz dostać zioło na receptę


@FatZgred: mówisz że na takie coś receptomat wystawi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oraz jak masz ten impuls zeby cos zrobic,

to zamiast tego usiasc na krzesle przed sciana, patrzyć się na nią i powstrzymywac sie od zrobienia tego cokolwiek.


@FatZgred: ciekawe. Ja to bym chciał mieć impulsy żeby coś zrobić, bo jak już je mam to wtedy robię. Gorzej że ich
@stanleymorison ponteffski to chyba depresje mial an nie adhd. A takie zachowania wystepuja w adhd ale mozesz tak miec i nie miec adhd tylko co innego. Polecam zainteresowac sie tematem, jest sporo podcastow na ten temat w necie, Huberman nawet ma taki konkretny odcinek w ktorym tlumaczy o co w tym chodzi.