Wpis z mikrobloga

Dolnośląskie miasta powiatowe mogą uklęknąć i buty czyścić Białej Podlaskiej #takaprawda


@CXLV: NIe no, to żeś doebał teraz. Aż sobie z ciekawości odpaliłem google maps w losowym miejscu w centrum Białej Podlaskiej.
A później odpaliłem sobie street view w losowym powiatowym na Dolnym Śląsku. Przecież tu nawet nie ma czego porównywać.

I owszem sa miasta co zostały podczas wojny całkowicie zmiecione a później nie zostały odbudowane jak np. Głogów czy Strzelin
enten - >Dolnośląskie miasta powiatowe mogą uklęknąć i buty czyścić Białej Podlaskiej...

źródło: 8g5nz6

Pobierz
Biała Podlaska to w mojej opinii jedno z ładniejszych polskich miast.


@CXLV: wow, to zdjecie wyglada jak z ekranizacji jakieś lektury szkolnej, jest klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja jestem ze świętokrzyskiego


@Murasame: z geografii pamietam ze tam sa jakieś góry, jedyne góry w których nie byłem xD
O nieee, no teraz to już wschód to się nie pozbiera hahaha. Bo przecież polskie "wielkie" miasta to jest życie człowieku mówię Ci. Spać nie chodzą - w jednym z wywiadów czytałem że reżyser Kac Vegas chciał nakręcić kolejną część ale nie mógł się biedny zdecydować między Wrocławiem a Poznaniem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
ogólnie ślązacy powinni wystosować pozew zbiorowy za to jak bardzo ominęły ich wszelkie dotacje i budowy dróg finansowane z ue


@DROPTABLEusers: dużo dotacji region dostaje w postaci utrzymywania górnictwa. W sumie utrzymywanie tego na dłuższą metę jest zgubne dla śląska. Mamy 2024 a dotowane jest górnictwo gdzie wykopujesz węgiel i go spalasz jak w XIX wieku. W 2050 nadal będziemy wydobywać węgiel i go spalać? Wydawałoby się aby to właśnie Śląsk
Was czarną dziurą?


@Wychwalany: ja się wyprowadziłem z Wrocławia do Warszawy i jak przejeżdzam teraz do Wrocławia to tak czuje się jakbym trochę przyjeżdżał na prowincje. Te rozwalające się drogi czy tramwaje oraz wbrew pozorom słaby rynek pracy. A wschód Polski szybko się rozwija dalej jest biedniejszy ale jak porównasz Wrocław do Lublina https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/03/16/warszawiaku-juz-nie-zarabiasz-najwiecej-inne-miasto-na-prowadzeniu/ to w zarobkach wcale gorzej nie wychodzi.