Wpis z mikrobloga

#ppk Około rok temu były autozapisy w przypadku braku złożenia rezygnacji, a mimo to nic nie otrzymałem od swojego korpo-janusza. Tbh widziałem, że z pensji nic nie biorą, więc pewnie nie zapisali.. Moje pytanie brzmi, czy mogą mi to jakoś do tyłu opłacić albo inaczej wynagrodzić? Bo to raczej ich wina. Jako jedyny z działu nie składałem rezygnacji. Dostałem maila z kadr w innej sprawie i przy okazji poprosiłem o zestawienie wpłat do ppk zaznaczając brak rezygnacji, ciekawe co odpiszą..
  • 33
A jeszcze mam mini pytanie, pracuje od połowy 2021 r, a pierwszy raz cokolwiek o PPK pytali mnie około rok temu - rezygnacji nie składałem. Oni nie powinni mnie zapisać już w 2021 po 90 dniach od zatrudnienia?


@Guardis: powinni, ale dowiedz się jeszcze bo może firma prowadzi PPE zamiast PPK. Wówczas zapis jest dobrowolny.
i przy okazji poprosiłem o zestawienie wpłat do ppk


@Guardis: tu se je możesz podejrzeć https://www.mojeppk.pl/ jak pusto to:

Osoby zobowiązane do zgłaszania pracowników do PPK, czyli najczęściej pracodawcy, muszą dopełnić wszystkie wymagane obowiązki. Brak takiej aktywności rodzi skutki opisane w Art. 106 ustawy z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych. Zgodnie z zapisami tego artykułu, niedopełnienie tej czynności podlega karze grzywny w wysokości do 1,5% funduszu wynagrodzeń
@Guardis ppk to darmowy hajs.


@Benio_Czarodziej: to nie jest darmowy hajs, to jest hajs Janusza, który również dobrze mogłeś uzyskać podwyżką. Wypłacając co chwilę tracisz bonusy, a zostawiając na dłużej borykasz się z inflacją i ryzykujesz, że kiedyś te środki mogą trafić do ZUSu.
to nie jest darmowy hajs, to jest hajs Janusza, który również dobrze mogłeś uzyskać podwyżką.


"mogłeś" to słowo klucz. PPK to obowiązek, podwyżki to dobra wola pracodawcy.

Wypłacając co chwilę tracisz bonusy,


ale nadal wychodzisz na plust.

a zostawiając na dłużej borykasz się z inflacją


@Erus: wzrost wartości środków w PPK jest powyżej inflacji

i ryzykujesz, że kiedyś te środki mogą trafić do ZUSu.


nic nie ryzykujesz, można je wypłacić z