Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=pUyu_tQCad0

polecam wszystkim, jest to wywiad z byłym księdzem.

Opowiem tak trochę z mojej perspektywy osoby, która była ministrantem. Przez parę lat byłem blisko kościoła, widziałem wielu księży.

Spotkałem 2 na prawdę uduchowionych księży. Jeden był egzorcystą, drugi miał dar uzdrawiania. Hm... szkoda już są w wieczności. Znałem również 1 księdza, który był do tańca i różańca, nawet raz się za dużo napił w salce podczas balu dla młodzieży i potem przesiedział sporą część imprezy w fotelu. Jednak, nie o to chodzi.

Wiadomo, też świat 20-30 lat temu był inny, inny niż dzisiaj, jednak wtedy ludzie chyba mocniej i bardziej wierzyli. Dzisiaj podejście - mi nie zależy, jakoś to będzie, I don't care, mam na to wylane, nie obchodzi mnie to - wszystko zmienia.

Już kolejny raz czytam historię osoby, która przyjęła święcenia kapłańskie i potem odeszła z posługi. Tych historii było sporo.

Jednym z najmocniejszych sygnałów, że coś się dzieje nie tak z człowiekiem, gdy przeżywa kryzys jest brak wiary, nadziei, motywacji. Dotyczy to każdego zawodu, szczególnie to widać, gdy policjant siada do pojazdu po spożyciu alkoholu. Robi coś co wie, że jest złe. W przypadku księdza będzie to właśnie brak wiary w prawdy boży, brak modlitwy, brak gorliwości, brak wiary w to co się robi.

To co uderza najbardziej w życiu Jezusa i dalej kwestia co jest cudem i jak cud się wydarza to jest [wiara](https://swiatsybiru.pl/pl/cud-w-oziornoje/#:~:text=Historia%20osady%20Oziornoje%20to%20autentyczne,bezludne%2C%20rozleg%C5%82e%20stepy%20P%C3%B3%C5%82nocnego%20Kazachstanu.&text=O%20p%C3%B3%C5%82nocy%20eszelony%20z%20przesiedle%C5%84cami,9%20rano%20przyjecha%C5%82y%20do%20Kijowa.)

polecam kliknąć na powyższy link dotyczący cudu w Oziornoje w Kazachstanie.

Cud w Kanie Galilejskiej, cud rozmnożenia bochenków chleba, cud uzdrowień - Jezus często mówi, tam gdzie jest wiara, tam jest działanie boże, tam jest cud.

Jeśli przeżywasz kryzys, przeżywasz problem, wołaj głośno w sercu z wiarą do Pana a Pan Cię wysłucha. Przyjdzie Ci z pomocą. Kwestia wiary, czasu, cierpliwości.

#religia #wiara #kosciol #jezus #chrzescijanstwo