Wpis z mikrobloga

Chyba mam ADHD xD

Czy ktoś interesujący się #psychologia , może powiedzieć czy można to nabyć z czasem? Czy intensywność tego zaburzenia może rosnąć? Mam często problem z rozpraszaniem,.zaczynam się uczyć i nagle uczę się 5 różnych rzeczy, włączam jakiś filmik na YT, za chwilę go wyłączam i szukam czegoś innego.

W przeglądarce, notepadzie mam setki zakładek, które kiedyś odpalę. A gówno prawda, nigdy ich nie odpalam xd

#psychologia #adhd
  • 28
  • Odpowiedz
@Yakooo: Z czasem adhd się nie da zdobyć, może to być efekt short formy od tiktoka i yt shortsów, w adhd też jest duża nadpobudliwość i nieprzewidywalność w działaniach, jeśli nie podskakujesz na fotelu bo ,,coś ci podpowiada że musisz" to raczej nie masz. Przynajmniej tyle wiem z opowieści z neta ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Chio_ sęk w tym że dawno temu odinstalowałem tiktoka, a short form na YT nie oglądam. Przeważnie oglądam długie treści, podczas robienia czegoś innego.

Zawsze też bylem prokrastynata i ciężko było mi się zabrać do nauki. Gdy coś mnie jednak zaczęło interesować, ciężko było mi to przerwać. Strasznie się rozpraszam i często chce robić x rzeczy na raz. Wkurzające to jest
  • Odpowiedz
@Chio_: problem z tym ze adhd to tez add. To nie trzeba skakac w fotelu wystarczy miec problemy ze skupieniem oraz hyperfocus nad randomowymi rzeczami ktore nasz mozg zainteresuja(ja tak to rozumiem moze sie myle). Prawda w tym ze obecne bomvardownaie bodzcami #!$%@? mozg
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Chio_ Raczej nie zauważyłem jakichś szczególnych działań związanych z podskakiwaniem, natomiast na pewno zawsze miałem taki tik, że lubiłem tak jakby "wiercić" nogą i jak np: zasypiam z różową, to mogę ciągle ruszać noga, ew. z tego co słyszałem, często jak śpię i np: trzymam za rękę różowa, to mam jakieś tiki na zasadzie ściśnięcia mocno tej dłoni ew. jakiegoś "lekkiego podskoczenia" w trakcie snu. (Ale to chyba jest u mężczyzn normalne,
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@ZywiolakDebilizmu wiem że się składa, natomiast jeśli miałbym testować to wolałbym chyba #!$%@?ąć pochodna, niż sama amfetaminę xD

1. Nie jestem zwolennikiem ćpania - i odnawialbym się że się uzaleznie.

2. W Polsce narkotyki - to można złapać z domieszką domestosu, więc wolę się nie bawić w takie rzeczy xd
  • Odpowiedz
@Yakooo: to jie o shorty chodzi. Jak widze jak ludzie sa od tego uzaleznieni to az sie dziwie. No ale jest cos nie tak po prostu. Ten świat odjechal za brdzo
  • Odpowiedz
lubiłem tak jakby "wiercić" nogą i jak np: zasypiam z różową, to mogę ciągle ruszać noga


@Yakooo: dawno tak nie robilem moze dlatego źle sypiam xd. Ale generalnie sie zgadza poza fragmentem z rozowa ofc xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Theo_Y ogólnie nie zauważył bym tego wiercenia ofc, po prostu zauważyłem to jak mi o tym powiedziała i teraz to zauważam xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
O a najgorsze co jest u mnie to presją czasu. Jak oglądam jakiś kurs to próbuje na jak najszybszym tempie, żeby np: z 10h filmu zrobić 6-7h, na jakimś 1.75x. Co z tego, że przez to muszę częściej to zatrzymywać, żeby coś powtórzyć ew. ten sam czas marnuje na coś innego.

Nie umiem normalnie podejść do nauki. Po prostu zawsze chce skrócić czas nagrania, wykładu xD A potem łapie się na tym,
  • Odpowiedz
@Yakooo rozwiąż sobie kwestionariusz diva co prawda odpowiedzi w 100% Ci nie da jednak może się okazać wskazaniem do dalszej diagnostyki. Postaci adhd jest wiele tak jak wyżej wspomniane add lub też adhd doprawione spektrum autyzmu
  • Odpowiedz
@Yakooo: po pierwsze rady ludzi powyżej dot.weź narkotyki itp to niech #!$%@?ą z takimi radami bo to jedyne do czego doprowadzi to do #!$%@? sobie życia, ogólnie problemy z koncentracją to dość poważne zjawisko miedzy innymi od stałego dopływu dopaminy itp człowiek jest strasznie rozkojarzony (miedzy innymi przez telefony ,komputery ),to jest problem podwójny bo może być spowodowany dolegliwościami fizycznymi lub psychicznymi, ja bym poszedł do lekarza rodzinnego i zobaczył co
  • Odpowiedz
@Medb @Yakooo nie czytałem wszystkich komentarzy, ale ja mam ADHD,stwierdzone na podstawie profesjonalnej diagnostyki u neuropsychologa (kilka spotkań), a później z wnioskami potwierdzona u psychiatry. Ale lekarz też powinien przeprowadzić długi wywiad, najlepiej z Tobą ale też ważne żeby porozmawiał z osobą która znała Cię od dzieciństwa (mama,babcia,dziewczyna).

I właśnie występowanie objawów za młodu jest podstawowym i koniecznym warunkiem żeby w ogóle myśleć o ADHD. A objawy jakie podałeś mogą się wiązać
  • Odpowiedz