Wpis z mikrobloga

Rozmowa ze znajomym odnośnie oddania 1% podatku na pomoc dla ukraińskich żołnierzy:

- Oddasz 1% podatku ze swojego PIT na pomoc dla ukraińskich żołnierzy na froncie?

- A dlaczego ja mam im pomagać skoro ukraińscy oligarchowie mają tak olbrzymie majątki i nie oddali 90% swojego majątku na pomoc dla ukraińskiej armii?

Jak przekonać takiego by jednak oddał swój 1% na pomoc dla ukraińskiego wojska?

#wojna #ukraina #rosja
  • 34
  • Odpowiedz
Jak przekonać takiego by jednak oddał swój 1% na pomoc dla ukraińskiego wojska?


@Grooveer: chcesz to oddaj swoją kasę, a nie zmuszaj do tego innych.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Jeżeli ukraiński żolnierz nie wytrzyma i Ukraina padnie, to pieniądze oligarchów będą eksprioriowane na budowę sił skierowanych ku Warszawie, zasilonych ukraińcami, których kacapy zindoktrynują przeciwko "zdradzieckim lachom", którzy wywołali II wojnę światową i chcą kolejnej.
  • Odpowiedz
@Grooveer: jest pomoc z ue, uk. Do tego jego obywatele pracują za granicą posiadają majątki. Sam oddawałem regularnie kasę na szu ale już od jakiegoś czasu wracam do dobroczynności lokalnej. Na pewno jest wśród waszych znajomych ktoś z chorym dzieckiem czy chory na SM czy po wypadku dla nich to jest konkretna kwota którą zbierają i zyja z niej cały rok.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Daj lepiej ten 1% na coś co masz blisko siebie: jakieś OSP, hospicjum, czy schronisko. Pomaganie warto zacząć od swojego otoczenia i nie zmuszania innych do swoich racji. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz