Wpis z mikrobloga

Cześć,
Piszę do Was z zapytaniem o wynagrodzenie.
Chciałbym abyście się wypowiedzieli na jakie widełki kwotowe netto na umowie może liczyć osoba pracująca w średniej wielkości firmie na śląsku bardziej to wioska. 36 komputerów, 20 drukarek - w tym drukarki etykiet, 6 serwerów w tym WS2022std. Pracuję w tej firmie prawie 6 lat.
Co robię:
- instalacja i administracja Windows Serwerem 2022std - sam zainstalowałem, ustawiłem AD, ustawiłem serwer terminali. Wszystko od prawie roku bez problemu. Również wybrałem i zamówiłem odpowiedni sprzęt.
- pomoc użytkownikom w problemach z Windows, Symfonią, WF-Magiem, Rachmistrz, Subiekt
- instalacji i konfiguracja serwera NAS
- przeniesienie aktualnych serwerów na nowszy sprzęt
- aktualizacja oprogramowania Insertu(Rachmistrz GT, Subiekt GT, Gratyfikant nexo)
- składanie komputerów, drobne naprawy
- serwisowanie drukarek, zamawianie materiałów eksploatacyjnych
- drobne raporty i ich modyfikacja w programie Crystal Reports na potrzeby WF-Maga
- znalezienie oraz konfiguracja(bez instalacji fizycznej) programu Roger do obsługi kontroli dostępu do domów dla pracowników. W sumie 24 mieszkania i 4 domy. Czytnik przed drzwiami oraz kieszeń na kartę do włączania prądu.
- znalezienie, zamówienie sprzętu do Internetu do mieszkań pracowników. serwer Omady i 28AP. Instalacja i konfiguracja na gotowych kablach. Podłączenie do switchy itp.
- wyszukiwanie ofert na Internet oraz kontrola podłączenia do nowych budynków
- zarzadzanie kartami dostępów do domów i mieszkań(dodawanie i usuwanie kart)
- doprowadzenie do firmy Internetu poprzez most Ubiquitti i światłowód(sam zamawiałem potrzebne rzeczy)
- dobór sprzętu oraz podłączenie i konfiguracja kilku kamer na aktualnej budowie firmy. Ogólnie od kamer mamy inna firmę, ale zostałem poproszony o zawieszenie kamer na słupach w celu ochrony budowy. 6 kamer i most Ubi pomiędzy 2 słupami.
- znalezienie rozwiązania oraz kontrola nad wodomierzami, ciepłomierzami oraz licznikami elektrycznymi w 2 blokach firmy. Co jakiś czas sprawdzam czy poprawnie sczytują media.
- kontrola fotowoltaiki - zgłaszanie usterek serwisowi lub pomoc serwisowi w diagnozie przy pomocy laptopa z firmy.
- zamawianie części na linie produkcyjną - zębatki, pasy transportowe, czujniki, śruby. Znalezienie firmy dorabiającej zębatki i wysłanie ich do tej firmy.
- instalacja tunera TV oraz jego konfiguracja na potrzeby pracowników. Zdarzyło się kilka razy.
- na prośbę Szefa wysyłanie oraz porównywanie ofert odnośnie instalacji fotowoltaicznej
- Odczyt tachografów 7 samochodów ciężarowych raz na 2 miesiące.
- drobne pomoce w naprawie lub konfiguracji maszyn na pakowni - jeśli oczywiście moja wiedza na to pozwala. Jeśli nie to kontakt z serwisem.
- kontakt z drukarnią w celu zmian na etykietach, która naklejamy na produkty oraz zatwierdzanie zmian na projektach.

Firma ma 2 oddziały położone ok 8km od siebie spięte VPNem. Kilka domów dla pracowników oraz 2 bloki. Do każdego domu jeżdżę własnym samochodem za co dostaję zwrot za paliwo. Dostarczamy produkty do sklepów w całej polsce oraz zagranicom. Branża spożywcza z krótkim terminem przydatności.
#pracbaza #pracait
  • 18
  • Odpowiedz
sczytują


@M4rcin: Czyli takie wszystko i nic. Opisujesz, też że coś zrobiłeś raz/kilka razy, no spoko.

a przykładowo:
- kontakt z drukarnią w celu zmian na etykietach, która naklejamy na produkty oraz zatwierdzanie zmian na projektach.
To sekretarka może robić za trochę więcej niż minimalną

Jak wioska to pewnie coś w granicach 4-6 tys. netto. dostajesz i chcesz więcej (słusznie, jednak ta praca to nie jest nie wiaodmo co z tego
  • Odpowiedz
@M4rcin: ok, doczytalem ze ty to juz robisz . To powiedz nam ile masz za to i bedzie nam latwiej sie wypowiedziec .Po zakresie troche trąca januszexem i byc moze tez taka pensja - ale nie wiem nie oceniam. Soooo... ile dostajesz ?
  • Odpowiedz
@M4rcin: standardowo przy posadach IT admin w polskiej firmie nie z IT - człowiek orkiestra. Odpowiadasz za wszystko co jest na prąd. Zawsze zarabiasz tyle ile sobie wynegocjujesz. Najlepszą podwyżkę zazwyczaj ogarniesz zmieniając robotę. Nie ma klucza ani tabel właściwej pensji, ma Tobie odpowiadać i wystarczać za pracę, którą wykonujesz. Ja będąc w podobnej sytuacji byłem po kilkunastu miesiącach sfrustrowany tym, że jestem od wszystkiego.
  • Odpowiedz
@M4rcin: Trochę cię zmartwię.
Twoje stanowisko to klasyczny "Cieć-informatyk" czy jak kto woli bardziej dizajnersko - "Główny specjalista informatyk". Tu generalnie bardziej ci się przydadzą umiejętności miękkie i walenie wódki lub robienie wałów z kierownictwem, bo tak najszybciej dostaniesz podwyżkę. Robota mało rozwojowa, ale stabilna w cholerę póki nie przekozaczysz z kasą, bo nikt tego potulnego baranka co

tam grażce ikonki przywrócił

oraz

wczoraj naprawił nam ekspres do kawy, bo się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tellet tu gdzie pracuje mieli wynajata firmę do obsługi it, ale wraz z rozwojem przybywalo problemów a czas na ich rozwiązanie rósł. Musieli nieraz po 2 dni czekać na ponowne podłączenie drukarki czy reinstlacje jakiś sterowników. Dlatego podjęli decyzję o utworzeniu stanowiska Informatyka. Ale im dłużej tu jestem tym firma bardziej się rozrasta. Pod koniec tego roku mają otworzyć największy oddział jaki do tej pory mają. Kilkukrotnie większy niż obecne. Tak więc
  • Odpowiedz
@M4rcin: To się wtedy zmienia firmę albo bierze kogoś na zlecenie. Jeśli zrobili z tego etat, to po prostu masz tam zarząd starszej daty, który nie ogarnia dobrze nawet swojego telefonu, więc szukali 1FTE "żeby był". Obstawiam że takiej pracy IT, jak się nic nie dzieje to masz na max. kilka godzin w tygodniu.

Ja miałem u siebie 9 oddziałów w kraju, gdzie każdy musiał być spięty z nami, bo tam
  • Odpowiedz
bo "pan admin" to tam wiedział tylko jak restart zrobić. W lokalnym biurze to była jakaś masakra, AP do wifi typ zamontował obok filara i nośnych, kable poplątane, no dramat.


@tellet: xD ale w takiej gównorobocie za 5k netto to normalka po kilku latach.
  • Odpowiedz
@M4rcin: Jak chcesz się rozwijać w IT to musisz pracować w firmie informatycznej. Dla firmy, która nie zarabia na IT informatyk jest zawsze nieprzyjemnym i wymuszonym kosztem. W takim miejscu się nie rozwiniesz. Sam pracowałem jako IT Cieć ostatnie 5 lat i żałuję. Coś tam się nauczyłem, ale miałem tak wiele różnych obowiązków że znam wszystko po trochu ale nie jestem specjalistą od niczego i dalej zarabiam tyle samo, bo firmy
  • Odpowiedz