Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@teperkov: I gratulacje, jak już tutaj poruszasz temat mógłbyś w zasadzie opisać dokładnie mechanizm takiej sytuacji. Coś od społeczności, i coś dla społeczności.

Te docinki z mieszkaniami od mamy i i "mitycznymi" 15 czy 30k to mało eleganckie w takiej sytuacji, na miejscu byłaby pewna pokora a nie podważanie rzeczywistości ludzi, których życie się potoczyło w inny sposób i akurat mają inne problemy niż ty.
@Wap30: co tu pisać? Wziąłem hajs, olewałem płatności, one się skumulowały. Teraz zapłaciłem dwa razy tyle, co bym miał gdybym nie był debilem. Jesteście glabami - płacicie. Jesteście mądrzy - płacicie mniej.
@teperkov gratulacje. Czasem bardzo ciężko z tego wyjść, szczególnie mając pożyczki w parabankach. Niestety kilku znajomych tak wylądowało, lat 27 a już komornik i wypłata pod stołem. Chociaż jak tam patrzyłem to jest to dla mnie chore, ze niektórzy pożyczyli np. 20k, u komornika z wypłaty co miesiąc oddawali po 2k, a i tak minęło z 4/5 lat i dalej ciągną się zaległości…
@teperkov: No myślę że sporo osób byłoby ciekawych - pisałeś że żyłeś dobrze, wziąłeś z tego co piszesz hajs, ~15k, pożyczki gotówkowej? Na inwestycję, na utrzymanie poziomu życia? Czemu nie spłacałeś, źródło dochodów się skończyło, przekalkulowałeś swoje możliwości?

Ludzie mają różne życia, nikt nie przeżyje nigdy tej historii która ciebie pozostawiła w takiej sytuacji. Jest tysiąc potencjalnie ciekawych aspektów takiej sytuacji - może masz tendencje do brawurowych zachowań, może masz dwubiegunówkę,
@teperkov: komornik w dzisiejszych czasach na luzie pójdzie z Tobą na ugodę i umawiacie się na płatność ratalną, dla każdego najważniejsze jest to, żeby się spłacić i elo
trzeba być debilem, i uważać ze to wina wszystkiego dookoła, tylko nie swoja.


@teperkov: Czyli 90% pogłowia polaka zwyczajnego może się załadować w długi xd
Dobrze że Ci się udało.
@Ka4az: Bo windykatorzy walą w wała i doliczają nienależne im opłaty. Z takim długiem trzeba na drogę sądową. Zaskarżyć, co się da, odwoływać się, itd.
Gdy sąd klepnie kwotę, która jest słusznie zasądzona, to wtedy dopiero spłacać. Nie przyjmować wyliczeń z powietrza, bo tam często dług jest wielokrotnością oryginalnego długu lub w ogóle chcą pieniądze, które prawnie już im się nie należą, bo np. zaniedbali obowiązek starania się o odzyskanie długu
@teperkov: weź tych cycków mamusiowych nie słuchaj, bo to zwykłe kozaki w necie a #!$%@? w świecie, co tatuś z mamusią dokładają im do czynszu, a w necie wielkie orły są, więc szczere gratulację chłopie i obyś znowu nie popadł w pętle zadłużenia, trzymaj się i olej tych cyclunów
Nie jestem wykopowym programista 15k którzy ciężko zapracowali na mieszkanie od mamy, tylko świadom jestem swoich możliwości - wiedza / umiejętności / wartość w złotówkach.

@teperkov: próbujesz się dowartościować takimi komentarzami? W sensie, że jak ktoś dorobił się mieszkania to znaczy że miał łatwiej i dostał od rodziców?
@conamirko: Nie generalizuj. Jak kilka lat temu uciekłem z córką od psychopatki przemocowca która na*ierdalała mi córkę to dostałem pozew rozwodowy w jednej kopercie z wyrokiem komorniczym o zajęcie na poczet płacenie alimentów. Pół roku minęło zanim sądownie udowodniłem że córka jest ze mną.
zadłużać się na potęgę

dotarło do mnie że wisząc komuś kasę to NIE JEST mój problem


@Poczuj_Rurznice: aha

Weź daj 100k w takim razie, wezmę na zmarłego psa i może kiedyś zobaczysz te pieniądze


twoim problemem będzie jak wszyscy w koło się dowiedzą że masz długi i nie chcesz ich spłacać, a do tego częste maile/telefony byś nie zaznał spokoju póki nie oddasz tego co jesteś komuś winny.