Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

wtf, pośrednik nieruchomości bierze 2% plus VAT od każdej ze stron transakcji?!

i czemu plus VAT, czemu ja mam jego VAT płacić?

czyli w sumie ma 5 procent od wartości każdego mieszkania? sprzeda mieszkanie za 600000 i jest 30 tysięcy na czysto? xD

i ludzie się na to godzą? takie drogie usługi?

#!$%@?, zostaję pośrednikiem, jedno mieszkanie w miesiącu sprzedać, porobić fotki, wystawić ogłoszenie, pokazać chatę nabywcom i ustawiony człowiek xD
  • 36
  • Odpowiedz
i czemu plus VAT, czemu ja mam jego VAT płacić?


@karetpoker:

Co ty opowiadasz wgl.... Piszesz jakbys sie wczoraj urodzil albo mial 15 lat... No ale moze i tyle masz
  • Odpowiedz
@karetpoker: Nie potrzebujesz kierunkowego wykształcenia, nie potrzebujesz już nawet licencji, więc skoro to taki łatwy pieniądz to czemu sam się po niego nie schylisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie jak w każdej branży, są pośrednicy #!$%@?, krętacze i naciągacze, a są ogarnięci. Sam niedawno sprzedawałem mieszkanie, bujałem się ze sprzedażą 4 miesiące, w międzyczasie ci naciągacze nie dawali mi spokoju. Zdecydowałem się w końcu na pośrednika, ale
  • Odpowiedz
@karetpoker: tak, 2% netto, nabywcy mieli dowolność, jeśli chcieli mieć wsparcie prawne przy zawarciu umowy to mogli skorzystać i to chyba było 1%, ale finalnie zrezygnowali i wzięli kogoś swojego
  • Odpowiedz
mieć wsparcie prawne przy zawarciu umowy


@Patyk_: Co to jest #!$%@? wsparcie prawne przy zawieraniu umowy? Za umowę odpowiada notariusz, osoba wykwalikowana i wykształcona w tym kierunku z odpowiednim dyplomem. Co może ci zabezpieczyć dynamiczny Mariusz pośrednik po podstawówce (albo i nie)?
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Kupujący brali kredyt, a więc analiza dotyczyła umowy przedwstępnej i jej zapisów, a poźniej też umowy sprzedaży. Wiele punktów można sformułować inaczej zabezpieczając bardziej jedną lub drugą stronę i tutaj mieliśmy prawie 3tyg wymiany poprawianych dokumentów między naszym biurem a prawnikiem kupujących. Co do Mariusza to biuro miało swojego prawnika, który się tym zajmował, a nie Mariusz pośrednik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
i ludzie się na to godzą? takie drogie usługi?


@karetpoker: Możesz się nie zgodzić. Czyli nie kupić mieszkania, które ci zajebiście odpowiada i wszystko jest z nim w porządku. No, w porządku może poza pośrednikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Pierwszy raz sprzedawałem mieszkanie i nie będę udawał, że się na tym znam. W umowie przedwstępnej masz chociażby zapisy o tym co z zadatkiem przy negatywnej odpowiedzi z banku - zawsze myślałem, że przepada, ale się okazuje, że sądy orzekają inaczej. Nie będę wymieniał wszyskiego, ale pytań miałem sporo i na każde miałem wyczerpującą odpowiedź. Pewnie mógłbym sobie to wszystko poszukać w necie, ale jak pisałem wyżej, cenię swój czas
  • Odpowiedz