Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki Sprawa wygląda następująco

Mały dom, dwie kondygnacje, łącznie 120m2,wieś, brak światłowodu, brak lokalnego dostawcy internetu,

Posiadanym internet LTE t-mobile bez limitu pakiet L do 90mb/s (realnie za dobrych czasów 60mb/s- przy agregacji pasm) sprzęt ZTE MF258 ODU-IDU router zewnętrzny LTE CAT. 15, z wyłączonym wifi na rzecz Tendy

Przez półtora roku wspomagałem się zestawem TENDA 1xMW6 (podłączenie LAN z ZTE) i 3xMW3, ostatnimi czasy jest tragedia jeżeli chodzi o tendę – rozłącza sprzęty, brak dostępu do internetu, prędkości do 8mb/s, zazwyczaj jakieś 2mb/s. Nie jestem specjalistą ale może to być spowodowane liczbą urządzeń ok 40szt (postawione HA i różnej maści czujniki). Trochę się zawiodłem jeżeli chodzi o Tendę i szukam alternatyw do 600PLN. Zależy mi przede wszystkim na stabilności połączenia i możliwie jak największej liczbie obsługiwanych urządzeń jednocześnie, prędkości schodzą na dalszy plan bo max jaki jestem wstanie osiągnąć to 90mb/s

Na chwilę obecną rozważam

Router MERCUSYS Halo H50G (3 szt.)
Router TP-LINK Deco M4 (3 szt.)
AC TP-LINK AX1800 (2 szt.)
Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne rady / inne rozwiązania #informatyka #siecikomputerowe #internet #lte #router #wifi #smarthome
  • 2
  • Odpowiedz
@Lewa_tywa: chcesz przejść w tak samo słabe rozwiązania. Jedyne sensowne to dwa AP po kablu (na każdą kondygnację jeden) oparte o który system typu Omada/Unifi/Capsman.
  • Odpowiedz
@Lewa_tywa Podłączanie 40 urządzeń po WIFI to jest raczej poroniony pomysł na takich sprzętach za dosłownie 600zl. Zrób sobie normalna sieć po kablu i dodaj do tego odpowiednio jak kolega sugeruje sprzęty pokroju Unifi i po problemie.
  • Odpowiedz