Wpis z mikrobloga

Warto #!$%@?ć za kasą kosztem braku czasu wolnego? Ile można tak wytrzymać? Ktoś zjechał psychicznie po dłuższym czasie intensywnej pracy i teraz żałuje? Albo ktoś robil OE i nie siadły mu godziny pracy i z czasem się wypalił?
Skąd się bierze taka chęć do szybkiego dorobienia się po trupach?
30lvl here
#programista15k #pracait #pracbaza
  • 80
  • Odpowiedz
Ale dziwi mnie to ze starzy tez w to ida. A najbardziej mnie dziwi ze ida w to nawet tacy ktorym sie dzieciak urodzil. 3 tyg nie ma Cie w domu a masz noworodka. Taki zmienia sie z miesiaca na miesiac a Ty tego nie widzisz - bez sensu.


Ja jestem stary kawaler, bez dzieci. ilka lat temu zrezygnowalem z trybu drugiego na wlasne zyczenie. To co zarabiam w trybie 1 mi
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: No to podobnie jak u mnie. Albo za 6k pracujesz pn-pt 8h na miejscu albo za 12k pn-sb 3 tygodnie/miesiac w delegacji.

I jak wspomnialem. Jak masz 25 lat, nie masz rodziny, to idziesz w delegacje. Fajnie kasa leci. Ale jak masz rodzine to bez sensu. Ja mam 44 lata. Co sie mialem dorobic to sie dorobilem. Cenie se czas. I dlatego nie jezdze. owszem 2-3 razy w roku jak
  • Odpowiedz
Warto #!$%@?ć za kasą kosztem braku czasu wolnego? Ile można tak wytrzymać?


@takiMirek29: Jakieś 5 lat tak pracowałem. Po ponad 200 h w miesiącu z jakimiś urlopami. Ale było też np. 21 dni ciągiem na zmianie 19:00-7:00, gdzie niemal nigdy nie udało się wyjść z pracy o czasie. Potem stopniowo pracowałem coraz mniej.
Wytrzymać pewnie jeszcze długo bym wytrzymał, ale przyszedł covid, poznałem taką jedną i zmieniłem priorytety. Ale finansowo teraz
  • Odpowiedz
Warto #!$%@?ć za kasą kosztem braku czasu wolnego?


@takiMirek29: zależy co to za praca, i po co ci czas wolny. Jak masz zajmujące pasje, to wtedy czas wolny jest niewątpliwie wartościowy. Jal pracujesz na swoje, możesz rozwijać źródło dochodów i sprawia ci to satysfakcję, to praca jest wartościowa. Ja np. nie mam wielu zajmujących pasji, a rozwijanie swojego biznesu sprawia mi ogromną przyjemność, więc nie mam wiele czasu wolnego i w
  • Odpowiedz
@takiMirek29: Za kasę kupisz wiele rzeczy oprócz... czasu i młodości.
Kupno czasu można trochę nagiąć w ten sposób żeby #!$%@?ć jeżeli to na prawdę Ci się opłaca, a potem zrobić sobie wolne np. całe lato. Albo się nie spinać i zarabiać średnio ale mieć czas dla siebie, o ile masz co z nim robić.
Jakby tak nie #!$%@?ć kasy i nie mieć kosztownego hobby, to w praktyce na spoko życie wystarczy
  • Odpowiedz
@takiMirek29: jasne ze nie warto.
30lvl here, 7 lat expa, pracuje max 2h dziennie, reszte niestety #!$%@? na glupoty XD mysle nad OE Zeby pracowac tak 4-6h dziennie, ale za wygodnie mi sie zyje ledwo pracujac, za pensje prezesa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@takiMirek29: nie warto - mój niechlubny rekord to blisko 200h nadgodzin w niecałe 3 miesiące, w 2 tygodniowym peaku miałem więcej nadgodzin niż zwykłych, jednocześnie był to okres gdzie przez 6 tygodni z rzędu nie miałem w całości wolnego weekendu. I to jak byłem juniorem w audycie w jednej z firm Big4 za psi pieniądz z perspektywy czasu. Odszedłem kilka miesięcy później zanim rozpoczął się nowy sezon, dziś nie potrafiłbym tak
  • Odpowiedz
Warto #!$%@?ć za kasą kosztem braku czasu wolnego?


@takiMirek29: Nie, nie warto.

Większość ludzi bardzo płytko zakłada że PIENIĄDZE to jest najważniejszy możliwy zasób, o który toczy się gra i w ich uproszczonym mniemaniu im ktoś ma ich więcej tym jest SZCZĘŚLIWSZY.

Nic bardziej mylnego i wie to każdy kogo materialne potrzeby są bardziej jak mniej zaspokojone.

Generalnie na szczęście człowieka składa się w takim podstawowym ujęciu 5 filarów. Każdy z
  • Odpowiedz