Wpis z mikrobloga

Tusk mówi "Wszystkie dotychczasowe ekspertyzy stawiają pod znakiem zapytania całą inwestycję." Jednocześnie nie przedstawia żadnej takiej ekspertyzy. Nawet w sprawie audytu kłamali.
Jedyna ekspertyza jaką ma Tusk kosztowała 11 mln zł po czym wrzucono ją do szuflady mimo, że ta zalecała budować CPK
https://siskom.waw.pl/komunikacja/lotnisko/CPL/analiza_2010/cpl_analiza_2010_raport_glowny.pdf

Tutaj dla porównania wszystkie ekspertyzy jakie przeprowadziła już CPK -
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KngKivXA9lo3RWg9F2loOc0wvrPc7VPs5Bn28rxSH7E/edit?pli=1#gid=0

#polityka #cpk #sejm #konfederacja
brixo - Tusk mówi "Wszystkie dotychczasowe ekspertyzy stawiają pod znakiem zapytania ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-13 o 14.55.36

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
ta zalecała budować CPK


@brixo: nie CPK, a CPL. Do tego zlecała wyburzenie Okęcia

Tutaj dla porównania wszystkie ekspertyzy jakie przeprowadziła już CPK


Instytut Sobieskiego serious business. Czy w ogóle zapoznałeś się z nimi?
  • Odpowiedz
@Kielek96: Elektrowni atomowej nie uwali, bo tutaj faktycznie nie ma żadnych "ale", no może poza lokalizacją, bo tutaj trzeba posprawdzać do kogo należą działki. Natomiast za CPK nie przemawia kompletnie nic, jeszcze nie widziałem żadnego sensownego argumentu za budową.
  • Odpowiedz
  • 1
@brixo kiedy te zakompleksione bałwany typu dwa przygłupy które ostatnio były u stanowskiego jako przeciwnicy cpk zrozumieją że lotnisko hubowe w żaden sposób negatywnie nie będzie wpływać na ich zadupia? Lotów międzykontynentalnych tam nie będzie tak jak nie ma teraz, a low costy będą tak samo jak są teraz.
  • Odpowiedz
@RoyKeane:

Natomiast za CPK nie przemawia kompletnie nic, jeszcze nie widziałem żadnego sensownego argumentu za budową.


xD dosłownie wszystkie opinie ekspertów i audytorów od ponad dekady są za budową. nie widziałem żadnego sensownego argumentu przeciwko CPK. tylko lobbing modlińskiej grupy interesów.
  • Odpowiedz
@brixo: ale na ch**j budować cokolwiek dla tych nosaczy. Wystarczy rzucić 800zl, wybudować Park wodny w kazdej powiatowej dziurze, sfinansować dożynki i mongoidy sprzedadzą nawet przyszłość swoich dzieci i wnuków. A przecież Polska teoria sukcesu gospodarczego głosi że do dobrobytu wystarcza unijne dotacje na parki wodne, koła gospodyń wiejskich i wakacyjny festyn raz do roku a Gospodarka robi stooonks
( ͡° ͜ʖ ͡° )
  • Odpowiedz