Wpis z mikrobloga

Przenosząc to co się dzieje u mnie w #programowanie na obecne rządy #polityka
Ludzie mają pretensje że Tusk nie wprowadza swoich obietnic i zmian natychmiast.
Wyobraźcie sobie że wasz zespół przejmuje bazę kodu od innego zespołu i macie go rozwijać dalej.
Dodatkowo poprzedni zespół był złośliwy bo wiedział że ich zwalniają i zrobił w tym projekcie niezły burdel.
Jak szybko tworzylibyście nowe ficzery?
Oczywiste że miesiącami trwałaby stabilizacja poprawianie bugów i dokumentowanie a następnie planowanie i wprowadzanie zmian.
#przemyslenia #programista15k #pis
  • 11
@bill-adamsonn: Byłem w takiej sytuacji i dla dobra klienta lepiej mu wyjaśnić że najpierw trzeba produkt ustabilizować bo #!$%@? produkcję która i tak już ledwo zipie.
Sądzę że moje podejście było dla klienta korzystniejsze - szczególnie że branża medyczna więc istotne dla życia i zdrowia ludzi nie to co zarządzenie państwem.
@masz_fajne_donice: Jeżeli zespół miałby świadomość co przejmuje i pomimo tego założył termin 100 dni to zakładałbym że przynajmniej 60-70% będzie w stanie w tym czasie zrealizować, a tak z ciekawości ile % udało się nowemu rządowi?
@masz_fajne_donice: a z czego konkretnie jesteś zadowolony? Przecież oprócz mocnego przejmowania koryta (do którego miały być wolne konkursy swoją drogą) oraz telewizji to w sumie nic konkretnego się nie dzieje, nawet nie sledzę tych wszystkich obiecanych konkretów (bo mi zależało tylko na kilku z nich i żaden jeszcze nie ruszony), ale zakładam że jak jest 10% zrobione to wszystko, niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.