Wpis z mikrobloga

Jakie są waszym zdaniem najsensowniejsze sposoby na polepszenie swojej sytuacji na rynku pracy? Aktualnie mam 23 lata, pracuję na magazynie za nie najgorsze pieniądze (5-5.5k netto) ale chciałbym się stąd wyrwać i robić coś bardziej rozwojowego i kreatywnego, ktoś z Was był może w podobnej sytuacji? Może warto uderzyć w jakąś konkretną branżę, porobić jakieś kursy? Na ten moment robię liceum zaoczne (5/8), po liceum planowałem iść na studia ale nie wiem czy ma to sens i nie będzie po prostu stratą czasu. Poza przygotowaniem do matury dość mocny nacisk stawiam też na język angielski bo on mi się przyda praktycznie w każdej branży. Czy kursy związane z IT mają jakikolwiek sens? Może warto porobić jakieś szkolenia z Excela itp. i próbować do jakiegoś biura? Nie zależy mi na konkretnej branży, chciałbym po prostu pójść w coś co w dłuższej perspektywie i odpowiednim zaangażowaniu pozwoli mi zarabiać godziwe pieniadze nie przepłacając tego zdrowiem

#pracbaza #pracait #praca #przegryw
  • 7
@kuba4370: z papierem licencjata z jakiejś uczelni online będziesz mógł znaleźć wygodną pracę biurową, ale nie sądzę że od razu za 5k netto. Chyba że masz języki obce (ang + inny) to wtedy luźno. Kursy programowania odradzam, bo obecnie przeciętny student informatyki na przeciętnej uczelni ma ciężko o darmowy staż a co dopiero pracę w zawodzie. Excel to raczej mus przy pracy biurowej
@kuba4370: w IT zawsze musiałeś być bardzo dobry aby mieć dobrą kasę. Ostatnie 2-3 lata się nie liczą, bo tu brali kogokolwiek ale to się zmienia. Bo jak teraz rekrutuję ludzi to firma jest wybredna 10+ lat expa nie robi z Ciebie seniora jak siedziałeś w słabych firmach nie masz studiów to jest ciężko. 2 lata temu by cię brali z pocałowaniem ręki a teraz są wybredni.

Ja bym uderzał w
@kuba4370: jak chcesz się uczyć to lekarz- zarobisz miesięcznie z 40k, glazurnik? jako glazurnik #!$%@? sobie kręgosłup i zdrowie. Może finanse? Jak chcesz pracować w biurze to idz na jakieś finanse/ rachunkowość. It mogło by być ale musiałbyś jaką polibude skończyć, po takiej łatwiej o pracę.