Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem i nie jestem pewien w którym kierunku iść. Kupiłem sobie dość mocny laptop z i9 i RTX 4070 głównie z myślą o Cyberpunku żeby zagrać jak człowiek na zadowalających detalach. Gierka odpalona- pierwsze benchmarki pokazały coś takiego jak na screenie więc myślę sobie gitara. Średnio 75fps w 1600p, do tego temperatury na karcie i procku nie przekraczają 80° dodając że Throttlestop i IEU nie pokazują jakiegokolwiek Throttlingu. Problem jednak leży w tym że grając mam wrażenie że obraz dosłownie na ułamki sekund klatkuje. Czasem jest to minimalne przycięcie, czasem ciut dłużej ale skacze mniej więcej cały czas. I teraz dochodząc pytania- Problemem i przyczyną takich przycinek może być 16GB ramu? Widzę że zużycie w idle to już jakieś 10GB, w trakcie gry 13/14GB. Może problem leży w ustawieniach? Szczerze powiedziawszy kompletnie nie znam się na tych DLSS, synchronizacjach itd więc zostawiłem to tak jak to jest fabrycznie włączone. Dodatkowo aktywny jest generator klatek. Prócz wyższych FPSów ma to jakiś negatywny skutek? Dzięki za pomoc i piona!
Laptop to Helios Neo 16
I9-13900hx
RTX 4070
16GB ram
#komputery #pcmasterrace
XNiemcu - Mam pewien problem i nie jestem pewien w którym kierunku iść. Kupiłem sobie...

źródło: temp_file6028690561897848605

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@XNiemcu: a tak na poważnie: A co to za gówno?
W życiu o throttlestopie nie słyszałem, brzmi jak nazwa jakiegoś bloatware.
Z opisu wynika że to soft który spowalnia ci kompa, żeby się nie przegrzewał. Soft który zainstlowałeś by ci komp nie zwalniał od przegrzewania się.
Nigdy nie słyszałem lepszej analogii leczenia dżumy cholerą w świecie IT ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo żeby zapobiegać throttlowaniu sprzętowemu (czujnik
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Wybacz że dopiero teraz :)

Z Throttlestop było tak że na Legionie robiłem tym programem undervolting procka. Ogólnie wydawało mi się że jest to dość polecany program w świecie komputerów. Trafiłem na niego w poradnikach na Morele i u Liptona ale widziałem również na innych stronach. Na poprzednim sprzęcie wydaje mi się zdawało to egzamin ale tutaj ewidentnie coś popierniczyłem.

Z drugiej strony faktycznie, instaluje program żeby obniżyć temperatury przez obniżenie wydajności
  • Odpowiedz