Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek badanie skrócenego tygodnia pracy pokazało, że to nie śmieszki tylko tak jest. Niektórzy nie chcą pracować 4 dni bo nie mają co robić z wolnym czasem, a wolny czas to często dodatkowe wydatki i ludzi nie stać na 1 dzień wolnego więcej
  • Odpowiedz
@Cernold: Chciałbym poczytać te badania. I jakie to dodatkowe wydatki powoduje ten dodatkowy dzień wolny bo idąc tą logiką to nie powinien chodzić na urlop bo tylko na nim tracę.
  • Odpowiedz
W każdej pracy, większość ludzi faktycznie pracuje 4-6 godzin


@Rustyyyy: ja sobie tak zupgradowalem stanowisko ze polowe dnia mam wolna. Teraz planuje polaczyc pythona z outlokiem i excelem co mi jeszcze da wiecej wolnego i coraz czesciej mysle nad polaczeniem AI z outlokiem ale jeszcze nie wiem jak to ugryzc
  • Odpowiedz
idąc tą logiką to nie powinien chodzić na urlop bo tylko na nim tracę.


@darandol: bo tak jest. Urlop to wyjazd hotel jedzenie na miescie wiec wiecej wydasz kasy jak bys niebyl na urlopie
  • Odpowiedz
@woskrosenie: A jeśli urlop to praca przy remoncie samochodu? To wtedy oszczędność bo nie płacę za roboczogodzinę mechanika.

Takie myślenie że urlop jest kosztem jest głupie i pokazuje typową mentalność niewolnika.
Dodatkowy dzień wolnego przydaje się do załatwiania spraw czy ogarnięcia rzeczy KTÓRE I TAK MUSISZ (lub chcesz) ZROBIĆ tylko masz wtedy więcej czasu.

Dodatkowo urlop nie jest kosztem bo za czas urlopu masz płacone a to czy spędzisz go na
  • Odpowiedz
@NiBBonacci: dokladnie tak to wyglada. Od kilku miesiecy pracuje pon-czw po 10 godzin, wiec w te dni po robocie nie ma juz na nic czasu, a w piatek jestem zezlomowany, wiec i tak leze caly dzien. Podsumowujac praca w takim systemie zabiera energie nie na 50, a na 45-50 godzin, wiec powprowadzaja to stopniowo w wielu miejscach, a efekt bedzie taki, ze po prostu wycisna z ludzi wiecej wydajnosci kosztem ich
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek az mi sie przypomnial film Wrong gdzie glowny bohater przychodzil do pracy przez 3 miesiace po tym jak go zwolnili ale niestety niepokoilo to pracownikow i szefowa kazala mu sie wynosic mimo ze myslal ze go przeciez nie zwolnia jak juz byl zwolniony i ze innym nie przeszkadzal przeciez wiec w czym problem ze sobie posiedzi w pracy xd
  • Odpowiedz
@FTNewbie: chyba ze dostajesz email z xls ktory musisz obrobic w powtarzalny sposob. Python to zgarnia obrabia, przygotowuje email z informacja jak to ciezko sie narobilem i odsyla 15:55 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz