Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, czy nie lepiej wypłacić #ppk i nie przenieść tego co się da w dziesięciolatki.
Jakoś nie wierzę w wig20 po 5k ptk, a z tego co kojarzę fundusz chyba 60% kapitału inwestuje w państwówki.
Ostatni rok fajnie wygląda na wykresach, ale przecież jest to spowodowane wojną. Na początku wojny po spadku WIGa na Grunwald ppk był -25% na kapitale.
W ppk jestem od początku programu, średnie zarobki przez ten okres to 5k msc.
Największym plusem ppk jest jego bezobsługowość. Przez okres trwania programu może ze 3 razy sprawdziłem saldo. Przy obligacjach będę musiał już pilnować i przy transferach mogę spontaniczne przewalić ten hajs.

#gielda #inwestycje #finanse
tryb_graficzny - Tak się zastanawiam, czy nie lepiej wypłacić #ppk i nie przenieść te...

źródło: temp_file6331801111184790978

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@tryb_graficzny:Za mało masz, żeby coś z tym robić, zostaw to. Pracodawca Ci dopłaca na tyle, że masz zdublowane to. Wiguś jest specyficzny, ale póki co nie zanosi sie na to żeby znowu była bitwa pod Grunwaldem, a tak jak powiedział @brzydkiharry bedą szersze horyzonty. Na obligach nie wyciągniesz tego samego
  • Odpowiedz
  • 1
@Goronco no jak nie zasadne? Przeciez samemu nie osiagniesz bez dzwigni takiego boosta jakiego Ci daje wplata od pracodawcy, chyba ze jestes gieldowdym wilkiem z GPW
  • Odpowiedz
@Bulva ale wpłaty od pracodawcy już nastąpiły, to że teraz wypłaci środki to nie znaczy że je utraci. (utraci tylko 30% wpłat pracodawcy) Kolejne miesiące nadal pdacodzwca będzie dokładał
  • Odpowiedz
@Bulva no zgadza się. Ale przeczytasz łaskawie to co piszę? xD
Wypłata środków z ppk nie oznacza rezygnacji z programu. Op wypłaci jakoś 10k, na ppk będzie 0zl, a za miesiąc na konto ppk znowu wpłynie składka jego oraz pracodawcy
  • Odpowiedz