Wpis z mikrobloga

3 lata temu w trakcie covida przeszedłem pierwszy raz Wiedźmina 3. Nie spodziewałem się, że tak wsiąknę, że jakakolwiek gra może być aż tak dobra. Wiedźmin zajął w moim serduszku wygodne miejsce zaraz obok Gothic I i Gothic II. Zachęcony hajpem na Cyberpunka i tym, że grą zajmował się CDPR usiadłem do niego jakiś rok temu, po godzince byłem już tak znudzony i wymęczony strzelaniem na padzie, że stwierdziłem "pier9olę, co oni wypuścili" i to wyłączyłem.

Kilka tygodni temu dałem Cyberpunkowi drugą szansę z myszką i klawiaturą i właśnie skończyłem Widmo Wolności. Nigdy nie spodziewałem się że to powiem, ale fabuła Cyberpunka rozgniotła w mojej głowie nawet Wieśka. Jestem kur@a w szoku jak ta gra mi siadła, jaki poziom wcielenia się w postać daje FPV, jak dobrą muzykę stworzono do głównej fabuły, jak rozbudowany jest ten świat, jak "przewidziano" rozwój AI w tej grze, szczególnie na fali wydarzeń ostatnich lat z GPT, jak dobrze gra na emocjach... Tak szczerze to nie mam co ze sobą zrobić, została mi jakaś pustka po tych 50 godzinach przed kompem.

#niepopularnaopinia #cyberpunk2077 #cyberpunk # #wiedzmin #wiedzmin3 #gry #cdprojektred
walzky - 3 lata temu w trakcie covida przeszedłem pierwszy raz Wiedźmina 3. Nie spodz...

źródło: Songbird_Phantom_Liberty

Pobierz
  • 11
  • 1
@przemax jest już naprawdę nieźle. Czasami jak wjedziesz samochodem w jakąś kompletną dziurę to potrafią się dziwne rzeczy dziać, ale płotka w Wieśku po tylu latach też potrafi nabroić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@walzky warto dawać grą kilka szans, nieraz gra mnie odrzuciła a po latach pozytywnie zaskoczyła. Z cyberpunkiem u mnie było trochę inaczej, bo sam rdzeń podobał mi się od premiery chciałem w nią grać ale błędy i niedoróbki utwierdziły mnie w przekonaniu, że lepiej poczekać.

Po aktualizacji 2.0 wciągnęło niesamowicie, poprawiono w zasadzie wszystkie elementy które mi przeszkadzały. Wiesiek jednak jakoś fabularnie dużo bardziej mi siadł, choć tu też było dobrze.
  • 0
@howi5 @zielony_goblin fabuła + poboczne i kilkanaście kontraktów. Nie bawiłem się w wygląd, ubiory i tuningowanie broni, raczej robiłem fabułę. 45h niecałe zajęło, w sumie przeszedłem prawie każde zakończenie.
@walzky: I udało Ci się w tym czasie zrobić wszystkie poboczne? Nieźle. @przemax Do Xboksa można podpiąć myszkę z klawiaturą i tak grać w CP :-). Sprawdziłem niedawno u siebie, działa nad wyraz dobrze.