Wpis z mikrobloga

Kupiłem nowy samochód, w białym lakierze z czarnymi elementami takimi jak grill czy dach panoramiczny. Próbowałem wyczyścić auto na myjni, ale praktycznie nie ma na to szans, zostają smugi a brud w niektórych miejscach w ogóle nie zszedł z białego lakieru. Czy jedyny sposób na domycie takiego auta to oddanie go na jakiś detailing?

#samochody #motoryzacja
  • 11
@MZ23: z każdym autem jest tak, że bez ręcznego umycia nie pozbędziesz się całego zabrudzenia. W dodatku wziąłeś jeden z gorszych kolorów, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Najekonomiczniej to nałożyć wosk, a na myjnię kupić sobie produkt z rodziny TFR (trafic film remover) i spryskiwać nim samochód. Zejdzie więcej jak po samej pianie, ale idealnie nie będzie. Dodatkowo po czymś takim nie wytrzesz auta (bez szkód), więc zacieki, ślady po twardej
brud w niektórych miejscach w ogóle nie zszedł z białego lakieru.


@MZ23: brud czy asfalt lub taki jakby beton przyklejony do lakieru? u mnie często łatają dziury metodą na łopatę, zostawiają gorący asfalt jak parę takich trafisz to robi się przyklejona warstwa nie do zmycia. Byłem na detailingu to mówili, że tylko glinkowanie. Ale okazało się, że jest taki niemiecki specyfik, który w kilka minut to usuwa, spłukujesz i wszystko ładnie
@MZ23: też mam biały samochód i na jego umycie jest jedna metoda - gąbka.
Jeśli pojedziesz na bezdotyk to zawsze coś zostanie i samochód nie jest czysty do końca.
Moja metoda (na bezdotyku):
1. spryskać felgi preparatem z efektem "krwawej felgi"
2. spłukać pierwszy brud wodą z proszkiem (koła raczej omijać - niech preparat tam sobie działa)
3. piana aktywna na całość (o ile jest dostępna - jeżdżę tylko tam, gdzie
Kupiłem nowy samochód, w białym lakierze z czarnymi elementami takimi jak grill czy dach panoramiczny. Próbowałem wyczyścić auto na myjni, ale praktycznie nie ma na to szans, zostają smugi a brud w niektórych miejscach w ogóle nie zszedł z białego lakieru. Czy jedyny sposób na domycie takiego auta to oddanie go na jakiś detailing?


@MZ23: Zapomnij, że na bezdotyku umyjesz auto, bo jedynie jesteś w stanie je opłukać. Lakier trzeba dotknąć,
  • 1
@Piotrek6312 tak też myślę robić, dzisiaj umyłem samochód na bezdotyku i tam gdzie były jeszcze widoczne ślady rozmiękczonego brudu poprzecieralem delikatnie ręcznikiem papierowym. Co jakiś czas będę opłukiwał i raz na miesiąc oddam do sensownego czyszczenia, dzięki :)