Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Idę za niedługo podwyżkę do mojego korpo szefa i się zastanawiam się jak to jest z placami w dużych korpo. Z całą pewnością stać ich żeby niektórym zespołom płacić więcej które robią wyniki, a wyniki sa rok do roku i to z fajną górką więc przestrzeń do podwyżek jest ale jak to w korpo ciężko mi wybadać o ile mogę się starać.
Moge dodać od siebie że jestem na b2b i zaczynale’ od juniora i aktualnie jestem seniorem z tym że płacowo to z tego co sobie patrzę po ofertach pracy to jestem przedziale solidnego mida patrzac nawet na medianę. Wiadomo ze takie korpo stać zapłacić więcej ogólnie ale wiem też że z racji dużej i rozpoznawalnej marki wykorzystują swoją pozycję rynkową i nie muszą się aż tak starać.
No i tu kolejna kwestia bo rok roku dostawałem standardowe +-1k netto podwyzki (10-15%). W ciągu 6 lat na fakturce się podwoiła i w sumie po tej inflacji i podwyżkach mam wrażenie ze moja pensja jest zaniżona?
Teraz chciałbym dostać 25% ale nie wiem czy nie przestrzelę i znów wyjdzie coś koło 1k :/
Taki junior wiem mniej więcej ile dostaje na początek bo nawet podają widełki na portalach, ale taki senior to już kompletnie nie wiemiadomo przez co boję się rzucic większą kwotę. Podoba mi się tu i wiadomo że największe podwyżki są podczas zmiany pracy no ale czy są szanse na tego typu podwyżkę w korpo mając w ręku argumenty czy nawet to nie wystarczy i doszedłem do ściany? Prosze o odpowiedzi jak to wygląda u was i jakie macie rady co do starania o podwyżkę
#awans #korpo #ux #pieniadze #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim Z mojego doświadczenia duże korpo dziwnym trafem nigdy "nie ma pieniędzy na podwyżki". Przygotuj sobie listę osiągnięć, ukończonych projektów etc i blabla gadkę o tym, jaki masz wkład i próbuj. Jak chcesz się upewnić co do kwoty, to aplikuj w inne miejsca i sprawdź, czy tyle dają. Jeśli pracujesz w ux, to wydaje mi się, że obecnie nie jest kolorowo na rynku. Powodzenia