Wpis z mikrobloga

#wojna #polska #wojskopolskie #ukraina #rosja #takaprawda #polityka #bekazpodludzi #ekonomia #gospodarka #pieniadze #cpk
Skoro Polska wydaje więcej na socjalizm niż na wojsko, to widać jak na dłoni, że wojna nam nie grozi.
Albo Polacy są upośledzeni, ale gdzie by tam. Rządzą nami eksperci, więc jestem przekonany, że wojny nie będzie i każdy polityk, który mówi o wojnie powinien iść do więzienia za podburzanie nastrojów społecznych.

Dopóki nie będzie realnych działań państwa to całe to gadanie o wojnie to straszenie, żeby KTOŚ COŚ.

30% dla budżetówki, 800+, socjal dla Ukraińców, CPK, Izera, itp, itd!
Państwo Polskie szykuje sie, ale na długą erę tłustych lat.
  • 18
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji:
Ja uważam, że zagrożenie jest realne. Ale popisiaki zmarnowały lata na przygotowania a teraz #!$%@? machają szabelką choć mają gówno nie armię(patrząc na skalę maszynki do mięsa jaką jest współczesna wojna). Ale święcie są przekonani o tym, że USA z Trumpem i Carlsonem przybiegną ich bronić xD
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji: Zamiast tego socjalu dla ukrainców to by kupili za te miliardy amunicję czy sprzęt tym którzy tego naprawdę potrzebują czyli walczącym ukraincom tam na ukrainie, nawet jakby mieli godność to sami ukraincy w polsce zrzucili by się co miesiąc na pomoc walczącym ale nie Polacy dadzą
  • Odpowiedz
@Lord_Apatii_i_Depresji:

30% dla budżetówki, 800+, socjal dla Ukraińców, CPK, Izera, itp, itd!


wszystko poza Izerą to pozytywne programy wpływające na wzrost gospodarczy i tworzenie się nowych miejsc pracy, nie wspominając w zmniejszeniu nierówności i odsetka ludzi żyjących w ubóstwie. Gospodarczo więcej na nich korzystamy niż tracimy, socjologicznie również.
  • Odpowiedz
ukraińskich gett, wzrost przestępczości i ukraińskie gangi


@ShadyTalezz: No bo teraz tego nie ma heh

500+ tak ale tylko dla obywateli Polski nie inaczej wtedy by chcieli i dążyli do uzyskania obywatelstwa i polonizacji a tak jak ty piszesz własnie tworzą swoje getta
  • Odpowiedz
@Stabilizator: no nie ma a na pewno nie na skalę na którą to wejdzie gdy odbierzemy im 500+, tak jak pisałem - zabranie go doprowadzi do wzrostu rozwarstwienia a on prowadzi do wzrostu przestępczości ergo ten pomysł to krótkowzroczna głupota

jedyny dobry pomysł to np. danie 500+ tylko jeśli dziecko chodzi do Polskiej szkoły żeby dzieci się asymilowały ale to kolejna cegiełka to rozrostu biurokracji więc coś za coś
  • Odpowiedz
@Stabilizator:

Pokaż mi takie państwo gdzie tak jest jak piszesz.


dosłownie w każdym państwie bieda i nierówności = zwiększona przestępczość i getta

Czy tam gdzie jest socjal migranci nie tworzą gett ?


często tworzą, chociaż to też zależy ale zwiększenie nierówności sytuacji nie poprawia tylko pogarsza, tym bardziej, że Ukraińcy w Polsce więcej hajsu płacą w podatkach niż nas kosztują, ucięcie im 500+ to zwykła pożywka dla idiotyczne ksenofobii
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Jak ja uwielbiam ten argument że więcej płacą w podatkach XD Idąc tym tokiem to od razu wypłaćmy im wszystko co włożyli do kasy Polskiej włożyli 10mld wypłaćmy im 10 mld będziemy fair w stosunku do nich i nie będzie gett.

dosłownie w każdym państwie bieda i nierówności = zwiększona przestępczość i getta


Doskonale widać to w Szwecji, gdzie sypią zasiłkami i po co ma taki migrant pracować jak Szwed
  • Odpowiedz
@Stabilizator:

Jak ja uwielbiam ten argument że więcej płacą w podatkach XD Idąc tym tokiem to od razu wypłaćmy im wszystko co włożyli do kasy Polskiej włożyli 10mld wypłaćmy im 10 mld będziemy fair w stosunku do nich i nie będzie gett.


argumentum ad absurdum, ja ci podaje argumenty za tym dlaczego nie usuwać tego dla ukraińców a ty nie podałeś ani jednego dosłownie czemu by go akurat im usunąć właściwie?
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz:

doprowadzi do wzrostu rozwarstwienia a on prowadzi do wzrostu przestępczości


Taki związek jest wątpliwy, a w najlepszym razie niejednoznaczny. Natomiast jednoznaczny i niewątpliwy jest związek przestępczości z rasami, a ściślej z przeciętnym IQ ludności. W Hongkongu mimo bardzo wysokiego rozwarstwienia dochodów przestępczość jest niska, bo żyją tam głównie mongoidalni. W USA przestępczość mongoidalnych też jest niska.
Raf_Alinski - @ShadyTalezz: 
 doprowadzi do wzrostu rozwarstwienia a on prowadzi do w...

źródło: hong-kong-3888833_1280

Pobierz
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski:

Taki związek jest wątpliwy, a w najlepszym razie niejednoznaczny.


jest jak najbardziej jednoznaczny, nie ma wątpliwości co do tego, że duże rozwarstwienie i bieda są czynnikami wpływającymi na przestępczość. Ja na ten temat masa badań, opracowań i książek. Od siebie polecam książki Pikettiego np. "Kapitał w XXI wieku"

Natomiast jednoznaczny i niewątpliwy jest związek przestępczości z rasami, a ściślej z przeciętnym IQ ludności.


przeciętne IQ ludności zwiększa się poprzez edukacje
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz:

jest jak najbardziej jednoznaczny, nie ma wątpliwości co do tego, że duże rozwarstwienie i bieda są czynnikami wpływającymi na przestępczość. Ja na ten temat masa badań, opracowań i książek. Od siebie polecam książki Pikettiego np. "Kapitał w XXI wieku"


Już na pierwszym lepszym przykładzie porównania wskaźników zabójstw w Chicago i Hongkongu cała ta "jednoznaczność" i "niewątpliwość" wpływu rozwarstwienia na brutalną przestępczość prowadzi do dużych wątpliwości. Kolejna wątpliwość, w kontekście Pikettiego,
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski:

Już na pierwszym lepszym przykładzie porównania wskaźników zabójstw w Chicago i Hongkongu cała ta "jednoznaczność" i "niewątpliwość" wpływu rozwarstwienia na brutalną przestępczość prowadzi do dużych wątpliwości.


nie, nie prowadzi do wątpliwości, po prostu to nie wszystkie czynniki

Gdyby w Rwandzie była niska przestępczość, to znów stałoby w całkowitej sprzeczności z poglądem, że przestępczość wynika z biedy, bo w Rwandzie jest przecież ultra bieda. Jednak tu, szczęśliwie dla Twojej argumentacji, można
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz:

to jest crime index, nie jakaś subiektywna ocena tylko ocena na podstawie suchych danych, bzdurą jest twoja usilna racjonalizacja rasizmu


Odnośnie "suchych danych", to w 2013 ukazała się publikacja, która wskazywała, że Nigeria, która oficjalnie podaje wskaźnik 2 zabójstwa na 100 tys. mieszkańców prawdopodobnie ma ich... 310 czyli 155 razy więcej niż oficjalnie i to daje pewne wyobrażenie o jakości "suchych danych" z tamtego regionu.

Co do Rwandy, to
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski:

Odnośnie "suchych danych", to w 2013 ukazała się publikacja, która wskazywała, że Nigeria, która oficjalnie podaje wskaźnik 2 zabójstwa na 100 tys. mieszkańców prawdopodobnie ma ich... 310 czyli 155 razy więcej niż oficjalnie i to daje pewne wyobrażenie o jakości "suchych danych" z tamtego regionu.


tego regionu w sensie afryki, która jest ogromnym kontynentem?

Co do Rwandy, to znalazłem wielce mówiącą opinię osoby, która tam była i zdawała bezpośrednią relację
  • Odpowiedz